Trwa ładowanie...
d6xfcz0

Wrocław. Widać postępy na ul. Osobowickiej. Coraz bliżej końca remontu

Ul. Osobowicka we Wrocławiu od kilku miesięcy znajduje się w remoncie. Z każdym dniem prace zbliżają się jednak ku końcowi. Obecnie na kolejnym fragmencie drogi wylano masę bitumiczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Widać postępy na ul. Osobowickiej. Coraz bliżej końca remontu
Wrocław. Widać postępy na ul. Osobowickiej. Coraz bliżej końca remontu (UM Wrocław)
d6xfcz0

Remont generalny ul. Osobowickiej rozpoczął się kilka miesięcy temu i chociaż pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała plany budowniczym, to ostatnio udało się przyspieszyć prace. Obecnie wykonawca wykłada 450 ton masy bitumicznej na kolejnym odcinku drogi - od numeru 89 do placu Wyzwolenia. Jest to odcinek liczący ok. 300 metrów.

Trwające obecnie prace na ul. Osobowickiej polegają na ułożeniu pierwszej z trzech planowanych warstw. Obecnie robotnicy układają tzw. podbudowę.

Wrocław. Widać postępy na ul. Osobowickiej. Coraz bliżej końca remontu

Gdy końca dobiegną prace związane z układaniem drugiej warstwy, mieszkańcy domów położonych na tym odcinku ul. Osobowickiej będą mogli w ramach placu budowy w sposób wygodny i komfortowy dojechać do swojej posesji.

d6xfcz0

"To jest bardzo nietypowe zachowanie". Kryminolog o sprawie 14-letniej Roksany

"Trwają zaawansowane prace brukarskie przy budowie chodników na tym odcinku najdłuższej wrocławskiej ulicy. Na kolejnych fragmentach przebudowywane są sieci podziemne" - przekazał w środowy poranek prezydent Jacek Sutryk.

Na ul. Osobowickiej trwają też prace przy remoncie torowiska tramwajowego. Przechodzi ono kapitalną renowację na odcinku liczącym ok. 400 metrów. " Wykonawca zakończy je w ostatnich dniach października, tak aby tramwaje mogły dojechać na Osobowice przed Wszystkich Świętych. Przy pętli powstaje także park and ride" - dodał prezydent Sutryk.

d6xfcz0

Przebudowa 1,3 km ulicy Osobowickiej we Wrocławiu z sieciami podziemnymi i infrastrukturą drogową kosztuje ponad 33 miliony złotych. Prace mają dobiec końca na przełomie 2020 i 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6xfcz0

Podziel się opinią

Share
d6xfcz0
d6xfcz0