Trwa ładowanie...
d14p5bb

Wrocław: pożar hali na Stabłowicach

W nocy z soboty na niedzielę doszło do potężnego pożaru na Stabłowicach. W płomieniach stanęły hala produkcyjna i magazyn firmy Dan-Mark. Służby nadal dogaszają pożar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do pożaru na Stabłowicach doszło około godziny 00:30. Na miejscu zdarzenia pracowały 33 zastępy straży pożarnej.
Do pożaru na Stabłowicach doszło około godziny 00:30. Na miejscu zdarzenia pracowały 33 zastępy straży pożarnej. (OSP Smolec)
d14p5bb

Pożar hali na Stabłowicach

W nocy, około godziny 00:30 zapaliły się hala produkcyjna i magazyn firmy Dan-Mark, przy ulicy Stabłowickiej 129. Na miejscu produkowane były materiały szkolno-biurowe, pożar rozprzestrzenił się w błyskawicznym tempie. Około godziny 1:00 na miejsce zdarzenia przyjechało 19 oddziałów straży pożarnej, ogień ogarnął wówczas już całą halę, czyli 12,5 tysiąca metrów kwadratowych. W sumie przy pożarze na Stabłowicach pracowały 33 zastępy.
Dowodzący akcją kapitan poinformował, że ogień przestał się rozprzestrzeniać około godziny 12:00, obecnie służby nadal dogaszają pogorzelisko. Po zakończeniu działań zabezpieczających, prowadzonych przez policję i straż pożarną, na miejscu pojawi się biegły i prokurator, by wyjaśnić przyczyny pożaru.

Utrudnienia w związku z pożarem na Stabłowicach

W związku z dogaszaniem pożaru kierowcy mogą napotkać utrudnienia drogowe. Ulica Stabłowicka nie jest obecnie przejezdna aż do zakończenia czynności na miejscu zdarzenia. Autobusy numer 101 i 103 kierują się objazdami przez ulicę Brodzką. Utrudnienia w ruchu powstają też u zbiegu ulic Stabłowickiej i Głównej.

d14p5bb

Poszkodowani w pożarze na Stabłowickiej

Firma Dan-Mark to nie jedyny poszkodowany, różne firmy wynajmowały pomieszczenia w hali – między innymi pralnia, czy hurtownia olejów i smarów. W ostatnim czasie właściciel Dan-Mark zdecydował się zamknąć produkcję, myślał o stworzeniu w hali galerii handlowej. Starał się nawet o pozwolenie od konserwatora, ponieważ hala jest obiektem zabytkowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d14p5bb

Podziel się opinią

Share
d14p5bb
d14p5bb