Trwa ładowanie...
d38k73e

Wrocław. Ukradła babci kartę płatniczą i zrobiła zakupy na ponad 40 tys. zł

Policja zatrzymała 23-latkę, która ukradła własnej babci kartę płatniczą. Dokonała nią niemal 50 płatności na kwotę ponad 40 tys. zł. Młoda kobieta przyznała się już do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddała się karze.
Share
Wrocław. Ukradła babci kartę płatniczą i zrobiła zakupy na ponad 40 tys. zł
Wrocław. Ukradła babci kartę płatniczą i zrobiła zakupy na ponad 40 tys. złŹródło: Policja
d38k73e

Starsza kobieta z gminy Siechnice nieopodal Wrocławia zgłosiła policji zagubienie karty płatniczej. Zmartwił ją przede wszystkim fakt, że w ekspresowym tempie z jej konta zaczęły znikać pieniądze. W ledwie kilkanaście godzin kobieta straciła ponad 40 tys. zł.

Wrocław. Ukradła babci kartę płatniczą i zrobiła zakupy na ponad 40 tys. zł

Policja przyjęła zgłoszenie kobiety i rozpoczęła czynności związane z wyjaśnieniem sprawy. Szybko stało się jasne, że sprawcą zamieszania jest 23-letnia wnuczka okradzionej kobiety.

d38k73e

Na co dzień nie przebywa ona jednak na Dolnym Śląsku, a w Łodzi i tam dokonywała kolejnych płatności i próbowała się ukryć przed funkcjonariuszami policji. W stolicy województwa łódzkiego ostatecznie doszło do jej zatrzymania. Wnuczka okradzionej kobiety była zaskoczona interwencją mundurowych, bo nie zakładała, że jej proceder wyjdzie na jaw.

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

23-latka na komisariacie policji w Łodzi usłyszała aż 47 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Straty oszacowano na ponad 40 tys. zł, a kobieta bardzo szybko przyznała się do stawianych jej zarzutów. Dobrowolnie poddała się też karze ustalonej przez prokuratora.

d38k73e

Jak informuje wrocławska policja, kobieta otrzymała karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo została objęta dozorem kuratora. 23-latka została też zobowiązana do naprawienia szkody wyrządzonej babci - będzie musiała zatem oddać jej ponad 40 tys. zł i uiścić wszelkie opłaty sądowe.

Cała sytuacja pokazuje, jak ważne w obecnych czasach jest odpowiednie zabezpieczenie karty płatniczej. Zwłaszcza że coraz częściej dokonujemy transakcji w sposób bezgotówkowy i posiadamy wysokie limity, po przekroczeniu których dopiero dochodzi do automatycznego zablokowania karty.

Czytaj także: Wrocław. Wybory 2020. Trzaskowski wygrał z Dudą w stolicy Dolnego Śląska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d38k73e

Podziel się opinią

Share
d38k73e
d38k73e