Trwa ładowanie...

Wrocław. Sky Tower na sprzedaż. Najwyższy budynek w Polsce trafi pod młotek

Sky Tower stał się jedną z najbardziej charakterystycznych budowli we Wrocławiu. Równocześnie to najwyższy budynek w Polsce. Wkrótce ma on zmienić swojego właściciela. Na sprzedaż wystawiła go firma Develia.
Share
Wrocław. Sky Tower na sprzedaż. Najwyższy budynek w Polsce trafi pod młotek
Wrocław. Sky Tower na sprzedaż. Najwyższy budynek w Polsce trafi pod młotekŹródło: Materiały prasowe
d1qh6zx

Sky Tower ma ponad 200 metrów wysokości, a jego budowa we Wrocławiu nie wszystkim przypadła do gustu. Za inwestycją stał Leszek Czarnecki, który poprzez swoją firmę LC Corp postanowił postawić w stolicy Dolnego Śląska efektowny biurowiec. Mieszkańcy narzekali jednak na jego kształt i zwracali uwagę na to, że nie pasuje do otoczenia.

Biurowiec powstawał w bólach, bo ze względu na kryzys finansowy jego budowę wstrzymano na kilka miesięcy. Zmieniono też projekt, wskutek którego zmniejszono jego powierzchnię. Finalnie prace ukończono w roku 2012.

Wrocław. Sky Tower na sprzedaż. Najwyższy budynek w Polsce trafi pod młotek

Obecnie Sky Tower należy do firmy Develia, po tym jak Leszek Czarnecki pozbył się swojego biznesu deweloperskiego wskutek problemów na rynku bankowym. Spółka właśnie ogłosiła swoją strategię na lata 2021-2025 i poinformowała w niej, że najwyższy budynek w Polsce został wystawiony na sprzedaż.

d1qh6zx

Prof. Szuster-Ciesielska: mutacja brytyjska zdominuje także Polskę

- W segmencie komercyjnym stawiamy sobie za cel przygotowanie do sprzedaży budynku Sky Tower, a na przełomie 2021 i 2022 r. sprzedaż biurowca Wola Retro w Warszawie - informuje Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Spółka środki pozyskane ze sprzedaży Sky Towera chce przeznaczyć na budowę kolejnych mieszkań i umocnienie swojej pozycji na rynku deweloperskim.

d1qh6zx

"Zmiana sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych, która jest efektem pandemii COVID-19 wpłynęła na wyceny nieruchomości komercyjnych należących do grupy Develia. W wynikach za IV kw. 2020 r. Develia rozpozna spadek wyceny Arkad Wrocławskich o 9,8 mln euro (45 mln zł) i Sky Tower o 32,7 mln euro (150,8 mln zł)" - dodano w strategii firmy.

Właśnie ze względu na trwającą pandemię COVID-19 spółka w roku 2020 ma zanotować stratę rzędu 133-143 mln zł, co jest kolejnym z czynników przemawiających za sprzedażą Sky Towera.

Sky Tower ma ponad 60 tys. powierzchni użytkowej. W jego wnętrzu znajdziemy nie tylko luksusowe apartamenty, ale też pomieszczenia biurowe i galerię handlową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qh6zx

Podziel się opinią

Share
d1qh6zx
d1qh6zx