Trwa ładowanie...

Wrocław. Całkiem nowe Nowe Horyzonty. Będzie platforma kinowa

Jest szansa, że koronawirus nie pokrzyżuje tegorocznych planów festiwalowych i spotkanie kinomanów z całej Polski w dniach od 22 lipca do 1 sierpnia we Wrocławiu będzie możliwe. Jednak zanim do niego dojdzie, Nowe Horyzonty otwierają się przed każdym i w każdej chwili: rusza kinowa platforma, która prezentować będzie wyselekcjonowane filmy, z których słynie letnia impreza.
Share
Wrocław. Kadr z filmu "Metamorfoza ptaków" Catariny Vasconcelos. Ten tytuł, nagrodzony przez jury w 2020 roku, również będzie w repertuarze platformy
Wrocław. Kadr z filmu "Metamorfoza ptaków" Catariny Vasconcelos. Ten tytuł, nagrodzony przez jury w 2020 roku, również będzie w repertuarze platformyŹródło: MFF Nowe Horyzonty
d2v4cfb

Filmy prezentowane podczas takich wydarzeń jak MFF Nowe Horyzonty, American Film Festival i Kino Dzieci, nieczęsto trafiały do kinowej dystrybucji. Szansą na ich zobaczenie bywały tylko festiwalowe seanse. Nic więc dziwnego, że wrocławskie imprezy przyciągały od lat tysiące kinomanów z całej Polski. Teraz od piątku będzie można te wyjątkowe perły serwować sobie w domu dzięki platformie Nowe Horyzonty VOD.

Kino mistrzów i hity światowych festiwali, oraz wyjątkowa oferta dla dzieci będą teraz dostępne dla każdego. Ogólnopolska premiera platformy zaplanowana jest na piątek 26 lutego.

Tego dnia o godzinie 18.30 będzie można uczestniczyć na facebookowym profilu NH w transmisji live spotkania z zespołem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Organizatorzy wyjaśnią, jak funkcjonować będzie ta nowinka.

d2v4cfb

Listopadowa edycja festiwalu była poligonem doświadczalnym - to było przeżycie, które pokazało, że takie Nowe Horyzonty są możliwe, choć chwilami bywało trudno i trzeba było wykazać sporo cierpliwości podczas domowych seansów. Teraz tę festiwalową jakość repertuarową będzie można mieć na wyciągnięcie ręki dzięki nowemu mechanizmowi o wypracowanych, udoskonalonych parametrach technicznych.

Wrocław. Całkiem nowe Nowe Horyzonty. Platforma kinowa rusza 26 lutego

Filmy, które będzie można obejrzeć na platformie, będą, tak jak w przypadku festiwalowych propozycji, wybrane przez doświadczone kuratorki i kuratorów z najważniejszych festiwali na świecie - w Cannes, Wenecji, Toronto i Berlinie. Od piątku w ofercie będzie kilkadziesiąt tytułów nagrodzonych podczas Nowych Horyzontów, a niedostępnych na innych platformach, między innymi trzy zwycięskie filmy ostatnich edycji: "Metamorfoza ptaków" Catariny Vasconcelos, "Przynęta" Marka Jenkina oraz "Holiday" Isabelli Eklöf, "Dau. Natasza" Ilyi Khrzhanovskiego i Jekateriny Oertel.

Zobaczyć też będzie można, jak obiecują organizatorzy, filmy Agnieszki Holland, Pedro Almodóvara, Xaviera Dolana, Jima Jarmuscha, Gaspara Noé, czy Paolo Sorrentino i wielu innych uznanych reżyserów. Katalog filmów będzie regularnie poszerzany, a do końca 2021 roku repertuar platformy stanowić będzie pół tysiąca tytułów.

d2v4cfb

Ciekawie zapowiada się też oferta dla młodych widzów - na NH VOD znajdzie się kilkadziesiąt filmów dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Będą wszystkie trzy części Basi, przygody Kacpra i Emmy, filmy z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai i wiele innych.

Wrocław. Festiwal Nowe Horyzonty odbędzie się od 22 lipca do 1 sierpnia 2021

Aby skorzystać z platformy od 26 lutego, trzeba założyć na stronie Nowych Horyzontów darmowe konto i wykupić dostęp do filmu. Taki wirtualny bilet to koszt 7,90 złotych, droższe o 2 złote będą premiery, a tytuły ekskluzywne kosztować będą 12,90. Z zakupionego dostępu do filmu korzystać można przez 48 godzin.

Będą też propozycje, które pozwolą na zorganizowanie własnych, domowych festiwali z rodziną lub przyjaciółmi. Można będzie kupić zestawy filmowe za wyższe kwoty, które dadzą dostęp do 15 lub 30 filmów z 216 tytułów.

d2v4cfb

To "usieciowienie" Nowych Horyzontów z całą pewnością nie zmieni przyszłych, "powirusowych" edycji festiwali. Spotkań, dyskusji w klubie festiwalowym oraz koncertów i imprez widzowie będą jeszcze bardziej spragnieni.

Polacy rzucili się na telewizory. Euro i Igrzyska Olimpijskie pomogą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v4cfb

Podziel się opinią

Share
d2v4cfb
d2v4cfb