Trwa ładowanie...
d11q7kt

Wrocław. Rozbój w pociągu. Policja zatrzymała sprawcę

Kopał, bił, a następnie okradł współpasażera. Takich czynów dopuścił się 28-latek w pociągu relacji Białystok - Wrocław Główny. Sprawcę rozboju zatrzymała już policja. Okazało się, że agresor był już wielokrotnie karany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Rozbój w pociągu. Policja zatrzymała sprawcę
Wrocław. Rozbój w pociągu. Policja zatrzymała sprawcę (WP, Fot: Łukasz Kuczera)
d11q7kt

28-letni napastnik podróżował pociągiem na trasie Białystok - Wrocław Główny. W pewnym momencie nie opanował emocji i rzucił się na jednego z pasażerów, z którym wcześniej rozmawiał. Sprawca używając przemocy w postaci kopania, bicia po całym ciele i uderzania po twarzy doprowadził 36-latka do stanu bezbronności.

To jednak nie koniec. Napastnik okradł jeszcze leżącego i cierpiącego współpasażera, zabierając telefon komórkowy wartości około 1500 złotych. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Nie udało mu się jednak uniknąć kary.

Wrocław. Rozbój w pociągu. Policja zatrzymała sprawcę

Okradziony pasażer zawiadomił policję i przekazał funkcjonariuszom rysopis agresora. Był on na tyle szczegółowy, że pozwalał mieć nadzieję na złapanie przestępcy. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Ich praca okazała się niezwykle skuteczna. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił im zidentyfikować, a następnie namierzyć sprawcę.

d11q7kt

Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Okazało się, że napastnik to osoba, która wielokrotnie dopuściła się przestępstw, w tym rozbojów. Mężczyzna działał w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Oznacza to, że grozi mu o wiele surowsza kara za czyn, którego się dopuścił.

Na razie decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Na tym z pewnością się jednak nie skończy. Wielokrotnie karani muszą się liczyć z bezwzględnością wymiaru sprawiedliwości. Kilkukrotne dopuszczenie się podobnego przestępstwa niełatwo jest wytłumaczyć działaniem pod wpływem chwili czy też innymi obiektywnymi motywami.

d11q7kt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11q7kt

Podziel się opinią

Share
d11q7kt
d11q7kt