Trwa ładowanie...

Wrocław. Kolekcjonerskie trofea za dobre serce. MPK nagrodzi sympatyków zwierząt

Tablice, które wskazywały kierunki podróży wrocławskich tramwajów i autobusów, a zostały wycofane już z użytku, mogą trafić do prywatnych kolekcji. Aby je zdobyć, wystarczy tylko zrobić dobry uczynek i wesprzeć schronisko dla zwierząt przy Ślazowej i Stowarzyszenie Ekostraż.

Share
Wrocław. Kolekcjonerskie trofea za dobre serce. MPK nagrodzi sympatyków zwierząt
Źródło: MPK Wrocław
d2pa1qk

To podstawowa zasada ogłoszonego przez MPK konkursu „Kierunek: ZWIERZAKI!” Aby stać się jednym z wielu zwycięzców, trzeba przygotować paczkę, zawierającą produkty, których deficyt odczuwają nieustannie podopieczni schroniska i ich opiekunowie. Trzeba również pochwalić się dobrym uczynkiem w mediach społecznościowych - przed przekazaniem podarunków należy sfotografować się z paczką.

Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK tłumaczy, że miejski transport ma wielu fanów i dla wielu osób pamiątki związane z komunikacją stanowią cenne eksponaty. Firma, pozbywając się niepotrzebnych już tablic, może pomóc osobom opiekującym się zwierzętami.

d2pa1qk

Przydadzą się higieniczne podkłady, papierowe ręczniki, worki na śmieci, jednorazowe rękawiczki, a nawet stary papier gazetowy. Takie produkty mogą pomóc w pracy wolontariuszom z Ekostraży, którzy zajmują się chorymi zwierzakami i często muszą podczas interwencji przetransportować podopiecznych do weterynarza lub do schroniska.

Wrocław. Kolekcjonerskie trofea za dobre serce. MPK nagrodzi sympatyków zwierząt

W placówce natomiast przydatne będą koce i cienkie kołdry bez puchu, którymi można wyściełać legowiska dla zwierzaków. Paczki należy dostarczyć osobiście do siedziby Ekostraży przy ulicy Miłoszyckiej 67 lub do schroniska dla zwierząt przy Ślazowej 2. Można też skorzystać z pośrednictwa poczty i wysłać przesyłkę. Jeśli natomiast w grę wchodzi większy transport potrzebnych rzeczy, można skontaktować się z przedstawicielami pomagających zwierzętom instytucji i umówić się na odbiór.

Po odbiór tablicy można zgłosić się do MPK. Konkurs potrwa do 26 kwietnia, jednak warto się pospieszyć, bo ilość tablic jest ograniczona.

''Ręka Boga'' dla chorujących na COVID-19. Poruszający gest pielęgniarki z Brazylii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pa1qk

Podziel się opinią

Share
d2pa1qk
d2pa1qk