Trwa ładowanie...

Wrocław. Dźwiękowy Szlak Odry. Posłuchaj, jak brzmi rzeka

Przez pół roku szukał dźwięków, podsłuchiwał, nagrywał. Z tego działania powstała płyta, która choć nie zawiera muzyki, może być słuchana jak najwspanialszy utwór na multiinstrumentalną orkiestrę. Ale to nie tylko muzyka, ale również bodziec na inne zmysły - świetne ilustracje wykonała Gosia Kulik.

Wrocław. Dźwiękowy Szlak Odry. Posłuchaj, jak brzmi rzekaWrocław. Dźwiękowy Szlak Odry. Posłuchaj, jak brzmi rzekaŹródło: Materiały prasowe
d2mdszb
d2mdszb

”Życie portu to nie tylko załadunki i rozładunki statków, to również spektakl na wodzie, wielkie statki wchodzą do basenów portowych wpychane przez holowniki. Długą zimową noc spędziłem w statku strażackim, asystującym w drodze na redę łatwopalne ładunki. Harmonia dźwięków rejestrowanych z kilku źródeł, między innymi mikrofonu kontaktowego, hydrofonu” - rekomenduje swoje dzieło Michał Zygmunt.

Nagrania Dźwiękowy Szlak Odry są dostępne w sieci. Album powstawał przez sześć miesięcy, podczas zimowo-wiosennego rejsu po Odrze. Nagrania są nie tylko zarejestrowaniem pejzażu dźwiękowego, odgłosów natury, wody, ptaków, ale też całej industrialnej sfery otoczenia rzeki - odgłosów portu, rozmów podczas pracy, odgłosów wydawanych przez używane przez ludzi w pracy maszyny i urządzenia.

Wrocław. Dźwiękowy Szlak Odry. Posłuchaj, jak brzmi rzeka

Autor nagrań terenowych, Michał Zygmunt, jest także reżyserem dźwięku tego albumu. Do uzyskania końcowego efektu dołożyli się też Ewa Dobrołowicz (cover art) i Maciej Prokopowicz (mastering).

Wrocław. Dźwiękowy Szlak Odry. Mapa,która pokazuje Odrę z innej strony
Wrocław. Dźwiękowy Szlak Odry. Mapa, która pokazuje Odrę z innej stronyFot: Małgorzata Kulik

Wydawnictwu towarzyszą piękne plastyczne efekty - to dzieło Gosi Kulik, wrocławskiej artystki, która wydała już kilka rysowanych opowieści. Jej ilustracje do książki ”Niezłe ziółko/Głośne zniknięcie” zostały wyróżnione w konkursie Nami Island Concours w Korei w 2017 roku, a rok później za powieść graficzną ”Ta małpa poszła do nieba” została nominowana do nagrody za najlepszy komiks roku. Jest też autorką książki ”Jak ugryźć teatr współczesny?”.

Do Polski może wejść węgierski MOL. "Aktualny szef uchodzi za pozbawionego skrupułów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mdszb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mdszb