Trwa ładowanie...

Wrocław. Aligator przy Odrze. Specjaliści potwierdzili

W pobliżu ujścia Widawy do Odry na wrocławskim Rędzinie spacerowicze natrafili na aligatora. Powiadomiono policję i pracowników ZOO, którzy potwierdzili zdarzenie. Trwają poszukiwania gada, który jest niegroźny dla ludzi.

Share
Wrocław. Wybrali się na spacer. Spotkali aligatora (zdjęcie ilustracyjne)
Wrocław. Wybrali się na spacer. Spotkali aligatora (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: pixabay.com, Fot: JakeWilliamHeckey
d2pa1qk

Wrocławscy spacerowicze natrafili na aligatora. Gad był widziany na Rędzinie, niedaleko ujścia Widawy do Odry. W pobliżu przepływa również strumień Trzciana. Na miejsce wezwano policję, która zabezpieczyła teren i poprosiła o pomoc pracowników ogrodu zoologicznego we Wrocławiu - podaje gazetawroclawska.pl.

Wrocław. Wybrali się na spacer nad Odrę. Spotkali aligatora

Specjaliści potwierdzili, że to aligator. Zwierzę było młodym osobnikiem i miało około metra długości. Dorosłe osobniki mogą mieć nawet do 4 metrów. Gad w warunkach naturalnych żyje w Ameryce Południowej czy Azji, jednak podmokłe tereny mogły nieco przypominać naturalne warunki bytowania aligatorów.

d2pa1qk

Nie wiadomo, w jaki sposób gad dostał się w to miejsce. Możliwe, że był hodowany, a potem wypuszczony. Aligator jest niegroźny dla człowieka, ale może stanowić zagrożenie dla innych zwierząt, którymi się żywi. Młodego osobnika będą próbowali złapać pracownicy wrocławskiego ZOO.

Incydent w MEN. Joanna Scheuring-Wilegus: nie miałabym oporów, by taki napis wykonać

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pa1qk

Podziel się opinią

Share
d2pa1qk
d2pa1qk