Trwa ładowanie...
d2bs0a0

Lubań. Myśliwy pomylił konia z dzikiem. Zastrzelił zwierzę warte kilkanaście tysięcy złotych

Lubań (woj. dolnośląskie). Tragiczna pomyłka myśliwego podczas polowania. Mężczyzna zastrzelił klacz wartą kilkanaście tysięcy złotych. Jak się okazało, pomylił ją z dzikiem.
Share
Lubań. Myśliwy pomylił klacz z dzikiem. Zwierzę nie przeżyło
Lubań. Myśliwy pomylił klacz z dzikiem. Zwierzę nie przeżyłoŹródło: Pixabay
d2bs0a0

Lubań, a konkretnie miejscowość Zaręba w województwie dolnośląskim - to tu miejsce miała tragiczna pomyłka myśliwego.

Lubań. Myśliwy pomylił klacz z dzikiem

Chodzi o zdarzenie z ostatniego weekendu sierpnia, kiedy to w lasach pod Lubaniem prowadzone było polowanie na dziki. Jak informuje portal eluban.pl, data nie była przypadkowa. Bezchmurna i ciepła noc dawała duże szanse na łowy zwieńczone sukcesem.

d2bs0a0

Pech chciał, że pogoń za dzikami doprowadziła jednego z myśliwych w pobliże zabudowań mieszkalnych z kompleksem gospodarczym w pobliże wsi Zaręba.

Będą transfery polityków w Zjednoczonej Prawicy? Radosław Fogiel: nie słyszałem

Lubań. Myśliwy śmiertelnie postrzelił klacz

Myśliwy z koła łowieckiego Róg z Wrocławia oddał swój strzał około godziny 1 w nocy. Huk był na tyle głośny, że obudził właściciela koni, które stały na pastwisku w pobliżu zabudowań. Gospodarz ruszył na pastwisko, gdzie znalazł martwego konia. Myśliwy zdążył uciec z miejsca zdarzenia.

d2bs0a0

Sprawa została zgłoszona na policję w Lubaniu. Początkowo żaden z myśliwych nie chciał przyznać się do postrzelenia klaczy, jednak tuż przed badaniami balistycznymi, kiedy wiadomo było, że sprawca zostanie ustalony, na komendę zgłosił się myśliwy z Wrocławia.

Lubań. Prokuratura wszczyna śledztwo, myśliwy zawieszony w kole łowieckim

Swoje śledztwo ws. śmierci zwierzęcia wszczęła Prokuratura Rejonowa w Lubaniu. - Jest myśliwy, który tego dnia polował i przyznał się, że w sposób nieumyślny dokonał postrzelenia tego konia, myśląc, że to jest dzik. W tej chwili jest mnóstwo czynności do wykonania w tej sprawie, między innymi czy zachowane zostały odległości i czy mężczyzna nie naruszył jeszcze innych procedur - poinformowała w rozmowie z eluban.pl prokurator Kamila Wolańska.

Myśliwy, który śmiertelnie postrzelił klacz pod Lubaniem, został zawieszony w prawach członka koła łowieckiego. - Sprawa zostanie dodatkowo skierowana do rzecznika dyscyplinarnego Polskiego Związku Łowieckiego - przekazał Jerzy Michalski z wrocławskiego koła łowieckiego Róg.

Lubań. Myśliwy postrzelił klacz. Zapłaci kilkanaście tysięcy złotych

Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zapłacić za poczynione przez siebie szkody. Właściciel klaczy wycenił śmierć zwierzęcia na kilkanaście tysięcy złotych. Do tego dojdzie koszt utylizacji tuszy.

Źródło: eluban.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bs0a0

Podziel się opinią

Share
d2bs0a0
d2bs0a0