Trwa ładowanie...
d2m8gx7

Koronawirus w Polsce. Wrocław. 53 zakażonych w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc

Na obecność SARS-CoV-2 przebadano 550 osób. Testy dały pozytywny wynik u 41 członków personelu i 12 pacjentów. To największe ognisko zakażeń we Wrocławiu. Od czwartku prace wznowić ma jeden z oddziałów szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wrocław. 53 zakażonych w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc
Koronawirus w Polsce. Wrocław. 53 zakażonych w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc (Forum, Fot: Krzysztof Zatycki)
d2m8gx7

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu potwierdzono w ubiegły wtorek. Na terenie oddziału pulmonologicznego przebywał pacjent, który trafił do szpitala z zapaleniem płuc. Został wypisany, ale trafił do innej placówki, gdzie potwierdzono u niego koronawirusa. Członkowie personelu zostali objęci kwarantanną i przebadani. Obecność SARS-CoV-2 potwierdzono u 5 osób. Wówczas podjęto decyzję o ewakuacji oddziału.

Po wykonaniu kolejnych badań zaczęto potwierdzać nowe przypadki. Wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów. Jak podaje portal tuwroclaw.com wykonano już 550 testów. Ostatnie wykazały kolejne zakażenia koronawirusem. Bilans wzrósł do 53 osób - 41 członków personelu medycznego i 12 pacjentów. To największe ognisko SARS-CoV-2 we Wrocławiu.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Wrocław. Ewakuacja w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc. 4 pielęgniarki zarażone

d2m8gx7

W czwartek prace ma wznowić oddział onkologiczny z chemioterapią. Nie wiadomo, jak długo zamknięte będą oddziały pulmonologii, torakochirurgii, OIOM-u oraz przyszpitalnego laboratorium. Do pracy w placówce wraca 7 osób. Badania na obecność koronawirusa dały w tym wypadku wynik negatywny. Obecnie w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej przebywa 90 pacjentów.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Głosowanie korespondencyjne dla osób po 60. roku życia. "Bardzo nieetycznie"

Źródło: tuwroclaw.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m8gx7

Podziel się opinią

Share

d2m8gx7

d2m8gx7