Trwa ładowanie...
d4eq2i3

Koronawirus w Polsce. Wrocław. Ewakuacja w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc. 4 pielęgniarki zarażone

Oddział pulmonologiczny Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu został ewakuowany. U 4 pracujących tam pielęgniarek zdiagnozowano koronawirusa. Zarażony jest także jeden z pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wrocław. Oddział pulmonologiczny w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc ewakuowany (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d4eq2i3

Ewakuacja oddziału wrocławskiej placówki związana jest z wykryciem koronawirusa u pracowników personelu. Według informacji przekazanych przez rzecznika marszałka województwa dolnośląskiego Michała Nowakowskiego zarażone są 4 pielęgniarki.

Koronawirusa potwierdzono również u pacjenta przebywającego na oddziale pulmonologicznym – donosi "Gazeta Wrocławska".

Wcześniej na terenie ewakuowanego oddziału przebywał inny pacjent, u którego zdiagnozowano zapalenie płuc. 16 marca został wypisany z placówki, jednak po trzech dniach trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej, gdzie wynik badania na koronawirusa okazał się być pozytywny.

d4eq2i3

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Władze szpitala we Wrocławiu podjęły decyzję, że członkowie personelu zostaną objęci kwarantanną. Łącznie znajduje się w niej 51 osób. Wszyscy zostali już przebadani na obecność koronawirusa. 20 osób otrzymało już wyniki - u 5 z nich był on pozytywny.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: pod koniec tygodnia możemy mieć "dobrych parę tysięcy zakażeń"

d4eq2i3

Minister zdrowia Łukasz Szumowski od kilku dni podkreśla, że liczba zakażonych będzie rosnąć. W poniedziałek w rozmowie z RMF FM ocenił, że na koniec tygodnia możemy mieć "dobrych parę tysięcy zakażeń". - Nie czuję przypływu optymizmu - stwierdził. Jak podkreślił, siedzenie w domu to jedyny sposób na uchronienie się przed koronawirusem.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

d4eq2i3

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4eq2i3

d4eq2i3
d4eq2i3