Trwa ładowanie...
holderName

Żółta strefa we Wrocławiu. Nowe restrykcje z ogromnym wpływem na kulturę i sport w mieście

Wrocław, podobnie jak większość kraju, znalazł się w żółtej strefie. Od 17 października 2020 roku obowiązują w niej nowe zasady bezpieczeństwa. Dla mieszkańców oznacza to szereg restrykcji, związanych z funkcjonowaniem w stolicy Dolnego Śląska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żółta strefa we Wrocławiu. Nowe restrykcje z ogromnym wpływem na kulturę i sport w mieście
Żółta strefa we Wrocławiu. Nowe restrykcje z ogromnym wpływem na kulturę i sport w mieście (PAP, Fot: PAP/Grzegorz Michałowski, Grzegorz Micha³owski)
holderName

Żółta strefa we Wrocławiu funkcjonuje od tygodnia. Jednak od 17 października 2020 roku obowiązują w niej kolejne ograniczania, dotyczące m.in. instytucji publicznych, wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Żółta strefa we Wrocławiu. Nowe restrykcje z ogromnym wpływem na kulturę i sport w mieście

I tak od soboty wrocławianie nie skorzystają z basenów i siłowni. Całkowicie zamknięty jest również Wrocławski Park Wodny. Wszystkie bilety, karnety i wejściówki w Aquaparku zostaną przedłużone o czas zamknięcia obiektu.

holderName

Działalność barów i restauracji została ograniczona do konkretnych godzin. Lokale mogą być czynne jedynie od 6.00 do 21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Wesela i imprezy okolicznościowe liczyć mogą jedynie 20 uczestników, bez możliwości zabawy tanecznej.

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. W Hali Orbita Spartan WCT, bez udziału kibiców będą mogły odbywać się mecze wrocławskich drużyn eWinner Gwardia Wrocław, Volley Wrocław, WKS Śląsk Wrocław - koszykówka, WKS Śląsk Wrocław - piłka ręczna.

holderName

Zamknięte będą za to obiekty Spartan WCT, w tym pływalnia Orbita oraz siłownie na Spiskiej, Lubińskiej i Krajewskiego. Bez publiczności odbywać się będą także wydarzenia na wrocławskich Partynicach.

Strefa żółta we Wrocławiu. Co można robić?

Nadal odwiedzać można ZOO Wrocław. Obowiązuje w nim nowy regulamin, nakazujący m.in. zakrywania ust i nosa na terenie całego ogrodu zoologicznego, a nie tylko w pawilonach.

Odwołane są pokazowe karmienia zwierząt, obowiązuje także zakaz dotykania powierzchni szyb, barier, ogrodzeń. Możliwe jest wyłącznie zwiedzanie indywidualne - bez zwiedzania grupowego/wycieczek. Część pawilonów oraz przestrzeni pozostaje zamknięta do odwołania.

holderName

Wydarzenia kulturalne oglądać będzie mogło jedynie 25 proc. publiczności. Opera Wrocławska odwołała jednak swoje najbliższe dwa spektakle. Podczas uroczystości religijnych obowiązuje nakaz utrzymania dystansu społecznego, który reguluje liczbę osób na metr kwadratowy. Zgromadzenia publiczne liczyć mogą maksymalnie do 25 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName