Trwa ładowanie...
d4bd0e6

Zamknięte siłownie. Rząd nieugięty. Znana decyzja

Zamknięte siłownie i baseny to od kilku tygodni smutna rzeczywistość w Polsce. Rząd ograniczył ich działalność ze względu na pandemię COVID-19. W najbliższych dniach, mimo nieoficjalnych zapowiedzi, siłownie i baseny nie zostaną otwarte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamknięte siłownie. Rząd nieugięty. Znana decyzja
Zamknięte siłownie. Rząd nieugięty. Znana decyzja (Pixabay)
d4bd0e6

Koronawirus przybrał na sile na początku jesieni, przez co rząd Mateusza Morawieckiego zaczął wprowadzać kolejne obostrzenia. Dotknęły one siłownie i baseny, które musiały zostać zamknięte dla szerokiego grona osób. Ostatnio pojawiały się jednak głosy, że placówki sportowe mogą zostać "odmrożone" już na początku grudnia, wraz z luzowaniem części restrykcji.

Zamknięte siłownie. Rząd nieugięty. Znana decyzja

Sobotnia konferencja premiera Mateusza Morawieckiego rozwiała nadzieje właścicieli siłowni, klubów fitness i basenów. Wbrew nieoficjalnym wiadomościom, pozostaną one zamknięte co najmniej do 27 grudnia. Co dalej? Tego nie wiadomo.

d4bd0e6

- Nasze plany są warunkowe: decyzje będą podejmowane po analizie skumulowanej liczbie zachorowań z ostatnich 7 dni. Wtedy będziemy też decydować o tym, który powiat znajdzie się w strefie żółtej lub zielonej. Jesteśmy przygotowani też na czarny scenariusz, jakim jest narodowa kwarantanna - powiedział premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji.

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Co najmniej do 27 grudnia zamknięte będą nadal placówki kulturalne - kina czy teatry. Rząd liczy, że w ten sposób uda się wyhamować rozprzestrzenianie koronawirusa.

d4bd0e6

Na początku stycznia w kraju dostępna powinna być szczepionka na COVID-19, dzięki czemu możliwe będzie stopniowe odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń.

Zamknięte siłownie. Kluby obchodzą zakaz

Chociaż siłownie pozostają zamknięte od kilku tygodni, to wiele klubów stara się obchodzić zakaz. Zgodnie z treścią rządowego rozporządzenia, trenować mogą bowiem sportowcy szykujący się do zawodów. W przepisach nie sprecyzowano jednak ani definicji sportowca, ani tego o jakich zawodach mowa.

Dlatego w wielu placówkach fitness zaczęto organizować zawody sportowe, a klubowicze i posiadacze karnetów mogą się do nich zgłosić, zyskując tym samym szansę wzięcia udziału w treningach. Branża broni się, że dla niej to jedyna sposób przed uniknięciem bankructwa.

d4bd0e6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bd0e6

Podziel się opinią

Share
d4bd0e6
d4bd0e6