Trwa ładowanie...
d11q7kt

Zdalne nauczanie. Szkoły zamknięte aż do świąt. Jest decyzja premiera

Zdalne nauczanie potrwa co najmniej kilka kolejnych tygodni. W sobotę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły będą zamknięte do 23 grudnia. Wszystko po to, by koronawirus nie mógł się dalej rozprzestrzeniać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdalne nauczanie. Szkoły zamknięte aż do świąt. Jest decyzja premiera
Zdalne nauczanie. Szkoły zamknięte aż do świąt. Jest decyzja premiera (PAP, Fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)
d11q7kt

Koronawirus nie daje za wygraną. Jesienny wzrost zachorowań na COVID-19 sprawił, że rząd Mateusza Morawieckiego postanowił wprowadzić ponownie zdalne nauczanie do polskich szkół. W ten sposób zmniejszono ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa w placówkach oświatowych. Zmniejszyła się też liczba osób podróżujących codziennie komunikacją miejską.

Najpierw zdalne nauczanie wprowadzono w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych, następnie rozszerzono je również o najmłodsze roczniki - klasy I-III szkół podstawowych.

Zdalne nauczanie. Szkoły zamknięte aż do świąt. Jest decyzja premiera

Na konferencji premiera dowiedzieliśmy się, że szkoły w Polsce będą zamknięte co najmniej do 23 grudnia. Oznacza to, że zdalne nauczanie potrwa aż do przerwy świątecznej. Co dalej? Na początku stycznia uczniów czekają ferie zimowe.

d11q7kt

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

- Zwykle były rozłożone na różne regiony w innym czasie, jednak w roku 2021 będą skumulowane, aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń - powiedział premier Mateusz Morawiecki na swojej konferencji.

Na dodatek na konferencji premiera dowiedzieliśmy się, że już po przerwie na ferie zimowe (18 stycznia) dostępna powinna być szczepionka na COVID-19. Tym samym uda się zmniejszyć ryzyko zachorowania na koronawirusa.

d11q7kt

- We wszystkich krajach UE jest pokora i walka z COVID-19. Dziś musimy wymagać od siebie więcej. Koronawirus to siła natury, której nie da się często opanować - dodał premier Morawiecki, który po raz kolejny zaapelował o stosowanie się do reżimu sanitarnego, zasady dystansu społecznego i częstą dezynfekcję rąk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11q7kt

Podziel się opinią

Share
d11q7kt
d11q7kt