Trwa ładowanie...
d2h9zra

"Zabawa w chowanego". Ponad 4,25 mln wyświetleń w niespełna dwa dni. Film braci Sekielskich cieszy się ogromną popularnością

"Zabawa w chowanego", film braci Marka i Tomasza Sekielskich, ma już ponad 4,25 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W dokumencie, który dotyka problem pedofilii w polskim kościele, poruszono m.in. wątek Pawła K., byłego księdza działającego na terenie Wrocławia i okolic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabawa w chowanego". Ponad 4,25 mln wyświetleń w niespełna dwa dni. Film braci Sekielskich cieszy się ogromną popularnością
"Zabawa w chowanego". Ponad 4,25 mln wyświetleń w niespełna dwa dni. Film braci Sekielskich cieszy się ogromną popularnością (YouTube)
d2h9zra

"Zabawa w chowanego" to już kolejny film braci Sekielskich, który porusza trudny temat dla polskiego kościoła. Po tym jak sukces odniósł dokument "Tylko nie mów nikomu", bracia szybko zgromadzili środki na nakręcenie kolejnego. W nim przedstawili kilka skandali pedofilskich, jakie miały miejsce w polskim kościele.

"Zabawa w chowanego" została udostępniona na serwisie YouTube za darmo w dniu 16 maja (sobota) o godz. 10. W ciągu niespełna dwóch dni film na YouTube wyświetlono już ponad 4,25 mln razy.

"Zabawa w chowanego". Wątek Pawła K. z Wrocławia

d2h9zra

W nowym dokumencie braci Sekielskich poruszono m.in. wątek Pawła K., byłego księdza, który był wikariuszem na terenie kilku parafii we Wrocławiu. Mężczyzna pracował też w innych parafiach na Dolnym Śląsku. Służył w Oławie, Miliczu czy Brzegu.

ZOBACZ WIDEO: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

K. został aresztowany w grudniu 2012 roku pod zarzutem gwałtu i wykorzystywania seksualnego osób nieletnich. Trzy lata później zapadł wyrok ws. byłego duchownego. Został on skazany na siedem lat więzienia.

d2h9zra

Bracia Sekielscy w swoim filmie przedstawiają mechanizmy, które przez lata pomagały tuszować sprawy pedofilii w polskim kościele. Chociażby Rafał K. długo walczył o prawo do dalszej służby jako duchowny, odwołując się do kolejnych instytucji kościelnych. W tym czasie przeniesiono go z Dolnego Śląska do diecezji bydgoskiej. Tam, mimo ciążących na nim zarzutów, pracował z dziećmi jako katecheta.

"Zabawa w chowanego". Będą kolejne filmy braci Sekielskich

Bracia Sekielscy środki na produkcję swoich dokumentów zbierają m.in. poprzez serwis Patronite. Dlatego już teraz wiadomo, że po filmie "Zabawa w chowanego" należy się spodziewać kolejnych.

W jednym z nich poruszony zostanie temat SKOK-ów, w kolejnym Sekielscy chcą się zająć procedurami w Watykanie, które pozwalały chronić pedofilów i miały one miejsce w Watykanie za czasów pontyfikatu Jana Pawła II.

Czytaj także: Wraca sprawa strzelaniny na os. Kopernika

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2h9zra

Podziel się opinią

Share

d2h9zra

d2h9zra