Trwa ładowanie...
dh91srs

Wybory 2020. MPK Wrocław zawiezie na drugą turę. Można się zgłaszać do 8 lipca

Wrocław mógł się pochwalić imponującą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się 28 czerwca. Pomogła w tym m.in. akcja MPK Wrocław, które dowoziło część wyborców do lokali. 12 lipca będzie podobnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. MPK Wrocław zawiezie na drugą turę. Można się zgłaszać do 8 lipca
Wybory 2020. MPK Wrocław zawiezie na drugą turę. Można się zgłaszać do 8 lipca (Facebook.com)
dh91srs

Frekwencja podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich w stolicy Dolnego Śląska, które odbyły się 28 czerwca, była imponująca i przekroczyła 70 proc. To umieściło Wrocław w czołówce największych polskich miast, jeśli chodzi o procent obywateli, jaki udał się do lokali wyborczych.

W ubiegłą niedzielę, gdy odbywały się wybory prezydenckie 2020, osoby starsze i z ograniczoną mobilnością mogły liczyć na pomoc MPK Wrocław. Miejski przewoźnik oferował możliwość dowozu takich osób do wskazanych lokali wyborczych. Wystarczyło jedynie zatelefonować i zgłosić taką chęć. 12 lipca, podczas drugiej tury wyborów, będzie podobnie.

Wybory 2020. MPK Wrocław zawiezie na drugą turę. Można się zgłaszać do 8 lipca

O tym, że akcja zorganizowana przez MPK Wrocław ma sens świadczyć może m.in. historia pani Zofii z Biskupina. W tym roku kończy ona 100 lat, ale wiek nie ogranicza jej w tym, by korzystać ze swoich demokratycznych praw i brać udział w wybory 2020.

dh91srs

ZOBACZ WIDEO: Burza w Warszawie. Gwałtowna ulewa, zalane ulice i place stolicy. "Mamy Armagedon"

Pani Zofia zgłosiła się do MPK Wrocław z prośbą o dowiezienie do lokalu wyborczego i tak też się stało.

Jeśli któryś z mieszkańców Wrocławia chciałby skorzystać z takiej możliwości 12 lipca, bo na ten dzień zaplanowana jest dogrywka w wyborach prezydenckich, to ma czas do kolejnej środy (8 lipca). Wystarczy zatelefonować na specjalną infolinię (71 321 72 71 lub 71 321 72 70). Jest ona czynna od godz. 7 do godz. 21.

dh91srs

Wybory 2020. Wrocław. Andrzej Duda kontra Rafał Trzaskowski

Przypomnijmy, że w drugiej turze wyborów zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Na obecną głowę państwa 28 czerwca zagłosowało 43,50 proc. wyborców. Kandydat KO otrzymał 30,46 proc. głosów.

Czytaj także: Wrocław. Tramwaje do remontu. Inwestycja warta 135 mln zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dh91srs

Podziel się opinią

Share

dh91srs

dh91srs