Trwa ładowanie...

Wrocław. Zrób sobie śniadanie ze sztuką konceptualną

To będzie bardzo nietypowe przypominanie wrocławskiego wydarzenia sprzed półwiecza. Śniadania z Sympozjum” zdarzą się na Ołbinie, placu Grunwaldzkim, Szczepie i Popowicach. Pretekstem do ich zorganizowania będzie rocznica spotkania artystów - konceptualistów we Wrocławiu w roku 1970.

Iza i Dominika, roślinne kucharki, są autorkami dań inspirowanych dziełami artystów z Sympozjum Plastycznego Wrocław'70Iza i Dominika, roślinne kucharki, są autorkami dań inspirowanych dziełami artystów z Sympozjum Plastycznego Wrocław'70Źródło: Materiały prasowe
dsx40t3
dsx40t3

Dla świata sztuki tamto Sympozjum Plastyczne ma wysoką rangę. Dla miasta również, choć nie każdy mieszkaniec o tym wie. Z twórczego zjazdu artystów zostało nam kilka pamiątek - odwrócony korzeniami do góry pomnik żywego drzewa, czyli „Arena” Jerzego Beresia na Wyspie Piasek, „Samotność” Barbary Kozłowskiej w Parku Popowickim, „Krzesło” Kantora koło Teatru Współczesnego czy poezja Stanisława Dróżdża, która znalazła materializację na Muzeum Sztuki Współczesnej w bunkrze.

Artyści zrobili swoją robotę, a teraz, po półwieczu, hołd ich działaniom może złożyć każda wrocławianka i wrocławianin. Trzeba jedynie przełożyć sztukę na kulinaria.

Wrocław. Dwa weekendy biesiadowania

„Śniadania z Sympozjum” to weekendowe pikniki będące okazją do przypomnienia tamtego wydarzenia z zakresu sztuki konceptualnej. Przepisy na śniadania inspirowane są więc tymi pracami artystycznymi, które w roku 1970 miały wypełnić rozmaite przestrzenie we Wrocławiu – śródmiejskie podwórka, zielone przestrzenie między blokami czy tereny nadrzeczne.

dsx40t3

Za działania odpowiadają wrocławskie organizacje - Ładne Historie, Stowarzyszenie Żółty Parasol, Stowarzyszenie Serce Szczepina, Stowarzyszenie Moje Popowice. Finansowo te jubileuszowe zdarzenia wspiera miasto.

Uczestnicy nie mogą się spotkać na wspólnym pikniku osiedlowym, ale celebrować te kulinarne procesy twórcze będzie można dzięki sieci. Wystarczy zgłosić się do organizatorów, otrzymać dostęp do przepisów i listę osiedlowych punktów zakupowych, w których można nabyć produkty potrzebne do przyrządzenia śniadaniowych konceptualnych dań, przygotować je, spożyć wraz z bliskimi w domu, ogrodzie lub na balkonie.

Wrocław. Konceptualna kuchnia roślinna

Aby dołączyć do akcji, należy wysłać e-maila na adres: sympozjum@ladnehistorie.pl lub zgłosić się przez Messengera Ładnych Historii: https://www.facebook.com/ladnehistorie/.

Każdy uczestnik dostanie broszurkę-przepiśnik z recepturami przygotowanymi przez wrocławskie znawczynie kuchni roślinnej - Dominikę Józalę i Izę Wiśniewską (dawne bistro Żyzna).

dsx40t3

„Śniadania z Sympozjum” to wydarzenie przygotowane z myślą o mieszkańcach osiedli oraz o małym osiedlowym biznesie. - To ważne, by poznawać najbliższe otoczenie i wspierać małe biznesy, dlatego każdy, kto zakupi składniki na śniadanie w rekomendowanych przez organizatorów miejscach, otrzyma dodatkowo słodkie niespodzianki do przyrządzenia deseru - obiecują organizatorzy i zachęcają do przesyłania zdjęć i filmów dokumentujących efekty działań kulinarnych. Dokumentację należy słać na adres sympozjum@ladnehistorie.pl lub Messengerem.

Wyłowili cały arsenał z jeziora. Wielka akcja wojska i saperów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsx40t3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsx40t3