Trwa ładowanie...

Wrocław. "Zmień piec" - mieszkańcy dostali nagrody w zamian za wymianę pieca

Miasto Wrocław od kilku miesięcy prowadzi akcję "Zmień piec", która ma zachęcać mieszkańców do stawiania na ekologiczne źródła ogrzewania. Aby wrocławianie chętniej wymieniali piece, przygotowano nawet specjalny konkurs. Laureaci pierwszej edycji zabawy "Zmień piec" właśnie odebrali nagrody.

Share
Wrocław. "Zmień piec" - mieszkańcy dostali nagrody w zamian za wymianę piecaWrocław. "Zmień piec" - mieszkańcy dostali nagrody w zamian za wymianę piecaŹródło: Materiały prasowe
d2cnyji

Karty podarunkowe do marketów budowlanych o wartości 2 000, 1 000 i 500 złotych odebrali laureaci pierwszej edycji konkursu "Zmień piec i wygraj nagrody". Do 30 listopada 2020 roku wrocławianie mogą zgłaszać się do drugiej edycji.

Wśród przesłanych do końca sierpnia zgłoszeń komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze historie wymiany pieca przez wrocławian, którzy w tym roku skorzystali z miejskiej dopłaty w ramach programu KAWKA Plus. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas oficjalnej ceremonii w środę, 30 września.

Wrocław. "Zmień piec" - mieszkańcy dostali nagrody w zamian za wymianę pieca

- Nasz konkurs to dodatkowa propozycja dla mieszkańców, którzy wcześniej skorzystali z miejskich pieniędzy i cieszą się już nowym, ekologicznym systemem grzewczym. Chcemy w ten sposób docenić osoby, które stają się ambasadorami akcji, dzielą się swoją historią i odczuciami związanymi z wymianą pieca, zachęcając tym samym innych do pójścia ich śladem - podkreśliła Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Ponowne zamrożenie gospodarki? Balcerowicz: nie zachęcam

- Gratuluję decyzji o wymianie pieca, następnie jej realizacji i wreszcie wygranej w konkursie. Między innymi za przykładem naszych laureatów powinno pójść w najbliższych latach kilkanaście tysięcy wrocławian, których również czeka wymiana pieca na ekologiczne źródło ciepła - mówi Rafał Guzowski, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. wymiany źródeł ogrzewania.

d2cnyji

Pierwsze miejsce i bon o wartości 2000 zł komisja konkursowa przyznała pani Danucie, mieszkance Psiego Pola, która zamontowało w swoim mieszkaniu ogrzewanie gazowe.

- Zdecydowałam się wymienić piec, żeby przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Po zmianie źródła ogrzewania na ekologiczne mam też więcej czasu dla siebie - mówi laureatka.

Drugie miejsce i bon o wartości 1000 zł trafiły w miejsce pana Rafała, mieszkańca Nadodrza. - Kupiliśmy mieszkanie z piecem węglowym. Nie wyobrażaliśmy sobie życia z dziećmi i z tym "kopciuchem". Z uwagi na charakter budynku chcieliśmy uszanować istniejącą sztukaterię i wykonać instalację w taki sposób, aby nie zniszczyć ścian oraz innych elementów - wyjaśnia.

Trzecie miejsce przypadło w udziale pani Bernadecie, mieszkance Kowal.

d2cnyji

Wrocław. "Zmień piec" - trwa druga edycja konkursu. Zgłoszenia do 30 listopada

Trwa kolejna edycja konkursu, w której znów wyłonieni zostaną trzej zwycięzcy. Mogą w niej wziąć udział osoby, które już zlikwidowały stary piec i zamontowały nowy system ogrzewania - wystarczy przesłać zdjęcia instalacji „przed i po”, czyli starego pieca/kotła na paliwo stałe (lub miejsca, w którym był zamontowany piec), a także ogrzewania ekologicznego, na które piec został wymieniony oraz krótko odpowiedzieć na pytanie: "Jak nowe źródło ciepła podniosło komfort mojego życia?".

Do zgłoszenia należy dołączyć dane kontaktowe. Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie internetowej akcji "Zmień piec".

Konkurs skierowany jest wyłącznie do mieszkanek i mieszkańców Wrocławia (osób fizycznych), którzy od 10 stycznia 2020 r. wymienili piec niespełniający norm ekologicznych na ekologiczne źródło ciepła korzystając z dofinansowania w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cnyji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnyji
d2cnyji