Trwa ładowanie...
holderName

Wrocław. Zamknięte siłownie. Branża nie zgadza się z restrykcjami i apeluje do premiera

Zamknięte siłownie i baseny - tak będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce od 17 października 2020 roku. Branża fitness nie zgadza się z nowymi obostrzeniami, a klienci apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Zamknięte siłownie. Branża nie zgadza się z restrykcjami i apeluje do premiera
Wrocław. Zamknięte siłownie. Branża nie zgadza się z restrykcjami i apeluje do premiera (Pixabay)
holderName

Zamknięte siłownie i baseny to konsekwencja nowych obostrzeń, jakie wejdą w życie w sobotę, 17 października. Rząd Mateusza Morawieckiego doszedł do wniosku, że w klubach fitness czy na basenach dochodzi do rozprzestrzeniania się koronawirusa i jedynie całkowite zamknięcie tego typu lokalizacji może poprawić sytuację.

Wrocław. Zamknięte siłownie. Branża nie zgadza się z restrykcjami i apeluje do premiera

Z argumentami premiera Morawieckiego nie zgadza się jednak branża fitness oraz jej klienci. We Wrocławiu powstała nawet specjalna petycja skierowana do rządu, w której klienci siłowni chcą zmiany stanowiska.

holderName

"My, jako klienci klubów fitness, pływalni oraz aquaparków domagamy się cofnięcia decyzji dot. ponownego zamknięcia tych obiektów" - czytamy w petycji, która zaczęła podbijać social media wśród użytkowników pochodzących z Wrocławia. W ledwie kilka godzin podpisało ją ponad 22 tys. osób (stan na 16 października 2020 roku, godz. 18).

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Jak wskazują autorzy petycji, regularne treningi pozwalają zbudować kondycję i mają pozytywny wpływ na stan zdrowia, a samo przebywanie na siłowniach w dobie COVID-19 jest bezpieczne.

holderName

"Regularna aktywność ma ogromny wpływ na jakość naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza obecnie, kiedy nasza odporność powinna być wzmacniania, m.in. przez regularną aktywność fizyczną. Wiele dostępnych badań wskazuje na to, że ryzyko zakażenia COVID-19 w tego typu obiektach jest praktycznie zerowe. Pozwólcie nam ćwiczyć i dbać o swoje zdrowie. Mówimy zdecydowane NIE dla zamykania obiektów sportowych!" - napisano w petycji.

W sobotę w Warszawie ma się też odbyć manifestacja przeciwko zamykaniu siłowni w naszym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName