Trwa ładowanie...

Wrocław. Trwają poszukiwania chętnych na studia wojskowe. Zapisy do końca maja

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu do końca maja czeka na zgłoszenia na studia wojskowe. W tym roku wrocławska uczelnia przyjmie 350 kandydatów na oficerów.

Wrocław. Trwają poszukiwania chętnych na studia wojskowe. Zapisy do końca majaWrocław. Trwają poszukiwania chętnych na studia wojskowe. Zapisy do końca majaŹródło: Flickr
d1efo0e
d1efo0e

Zapisy na studia na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu już ruszyły. Potrwają do 31 maja - do tego dnia chętni na naukę na tej uczelni muszą złożyć wymagane dokumenty i deklaracje.

Wrocław. Poszukiwania chętnych na studia wojskowe. Zapisy do końca maja

W tym roku na studia wojskowe wrocławska akademia przyjmie 350 osób. Jak co roku, limit ten wyznaczyło Ministerstwo Obrony Narodowej. Studenci mają do wyboru cztery kierunki - dowodzenie, inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, informatyka.

Warto przy tym pamiętać, że Akademia Wojsk Lądowych to jedna z niewielu uczelni, na której ciągle prowadzone są egzaminy wstępne. Ten typ selekcji ciągle obowiązuje też na uczelniach artystycznych i na kierunkach architektonicznych.

Koronawirus w Polsce. Dodatkowe restrykcje na Wielkanoc? "Na razie tylko apel"

We Wrocławiu egzaminy wstępne na Akademię Wojsk Lądowych zaplanowano na 12-16 lipca. W ramach sprawdzianu studenci będą musieli się zmierzyć z rozmową kwalifikacyjną, egzaminem z języka angielskiego, a także ćwiczeniami sprawnościowymi.

d1efo0e

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu od lat cieszy się sporą popularnością. W zeszłym roku chęć przyjęcia na studia na tej uczelni zgłosiło prawie 2 tys. osób, podczas gdy limit narzucony przez Ministerstwo Obrony Narodowej wynosił 365.

Warto wspomnieć, że ze względu na pandemię koronawirusa zmieniono zasady zeszłorocznej rekrutacji - trwała ona dłużej niż zwykle, bo do połowy lipca. Być może to miało dodatkowy wpływ na to, że zgłosiła się większa liczba chętnych. Na jedno miejsce przypadało bowiem średnio ponad pięciu kandydatów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1efo0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1efo0e