Trwa ładowanie...
d3z15aa

Wrocław. To chyba nasz ostatni taniec. Koniec Wieniawy, koniec dansingów

Dwugwiazdkowa hotel Wieniawa zmienia klasę - będzie teraz Sheratonem, eleganckim hotelem sieci Marriott International. Przejdzie modernizację, zyska nową sylwetkę i oblicze. Zmiana nastąpi do 2022 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. To chyba nasz ostatni taniec. Koniec Wieniawy, koniec dansingów
Wrocław. To chyba nasz ostatni taniec. Koniec Wieniawy, koniec dansingów (polska-org.pl)
d3z15aa

Dla wielu to bolesne rozstanie ze wspomnieniami z przeszłości. Nie będzie już balów dla dojrzałych imprezowiczów, retrodansingi odchodzą w przeszłość. Zanim się to jednak stanie, przeprowadzona będzie rewolucyjna modernizacja. Dziewięciopiętrowy klocek ze 162 pokojami hotelowymi dla niepalących (noc to koszt około 100 zł) zniknie z ulicy Gajowej, a jego miejsce zajmie nowocześniejszy projekt, który dostosuje obiekt do wymagań marki.

Taka metamorfoza czeka dwa hotele w Polsce - Wieniawa we Wrocławiu i poznański Ikar - które są własnością do skarbu państwa i należą do Grupy Kapitałowej PHH, zawiadującej jeszcze 26 innymi placówkami hotelowymi . Skarb państwa nie wyzbywa się mienia, a jedynie oddaje we franczyzę.

Punkt przy Gajowej to oczywiście znakomita lokalizacja, więc hotel będzie cieszył się popularnością - blisko dworca, blisko centrum. Jednak te zmiany, jakie nastąpią tu prawdopodobnie już w 2021-22 roku, to dla wielu dotychczasowych hotelowych gości cios w samo serce.

d3z15aa

Wrocław. To chyba nasz ostatni taniec. Koniec Wieniawy, koniec dansingów

Trzeba będzie pożegnać się z domowym klimatem w hotelowej restauracji, która słynęła z przepysznej kuchni w tradycyjnym polskim stylu, niezmiennym od dekad. Przepadną też na zawsze imprezy, z jakich słynęła Wieniawa, i które przysparzały jej oddanych bez reszty wielbicieli w różnym wieku.

To tu w karnawale w piątki organizowane były klasyczne, mocno zakorzenionych w rodzimej tradycji biesiadnej dancingów z muzyką taneczną wykonywana na żywo przez zespoły i z familiarną atmosferą. Sheraton z pewnością będzie miejscem z europejskimi standardami, a w tej konwencji słynne dancingi w Wieniawie nie będą się już mieścić.

d3z15aa

Ekspresówka przez mazurskie jeziora. "Już dziś samochody tam jeżdżą"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z15aa

Podziel się opinią

Share
d3z15aa
d3z15aa