Trwa ładowanie...

Wrocław. SZOP już grasuje na wszystkich osiedlach miasta. Odbiera odpady także na Krzykach

SZOP, czyli samochód zbierający odpady problemowe, to pomysł na poradzenie sobie z zanieczyszczaniem środowiska kłopotliwymi śmieciami. Od 19 kwietnia pojazd dojeżdża także na Krzyki, co oznacza, że z jego usług skorzystać mogą już mieszkańcy wszystkich wrocławskich osiedli.

Wrocław. SZOP już grasuje na wszystkich osiedlach miasta. Odbiera odpady także na KrzykachWrocław. SZOP już grasuje na wszystkich osiedlach miasta. Odbiera odpady także na KrzykachŹródło: Materiały prasowe
d3ava64
d3ava64

Od 19 kwietnia SZOP dojeżdża również na Krzyki. To świetna informacja dla mieszkańców osiedla, chcących pozbyć się problemowych odpadów. Auto oklejone w barwy Ekosystemu krąży regularnie po wrocławskich osiedlach. Pracownikom spółki oddawać można niemal wszystko: stare żelazko, radio, zużyte baterie czy resztki farby. 

Wrocław. SZOP już grasuje na wszystkich osiedlach miasta. Odbiera odpady także na Krzykach

W praktyce oznacza to, że mieszkańcy miasta nie muszą już jechać do PSZOK-u, by pozbyć się kłopotliwych odpadów. Wystarczy sprawdzić, w jakim terminie na danym osiedlu pojawi się SZOP. Samochód Zbierający Odpady Problemowe to usługa, dzięki której wrocławianie mogą w prosty sposób pozbyć się problematycznych odpadów takich jak stare czajniki, radia, resztki farby, kleje, oleje, baterie, tonery czy ładowarki.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, choć wielu wrocławian wciąż jeszcze o nim nie słyszało. W pierwszym kwartale 2021 roku do SZOP-a oddano ponad 20 ton odpadów.

Aleksiej Nawalny w ciężkim stanie. "Putin jeśli może zrobić krzywdę, to zrobi"

- Chcemy w ten sposób pomóc wrocławianom, aby nie musieli przywozić swoich kłopotliwych odpadów na ul. Michalczyka lub Janowską, gdzie znajdują się nasze punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych - mówi portalowi wroclaw.pl Bartosz Małysa, prezes zarządu Ekosystem Sp. z o.o. 

d3ava64

- To my przyjedziemy po nie do mieszkańców. Dzięki temu za darmo mogą pozbyć się m.in. niepotrzebnego małego sprzęt AGD lub RTV czy resztek chemikaliów, które zwykle zalegają w domach czy piwnicach i nie wiadomo, co z nimi zrobić. Często lądują one w pojemnikach na odpady komunalne czy kontenerach na odpady wielkogabarytowe, gdzie nie powinny się znaleźć - wyjaśnia Bartosz Małysa. 

Zbiórki odbywają się dwa razy w miesiącu, przez około 120 minut - zwykle w godzinach od 14.30 do 21.00, w zależności od lokalizacji. Wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem, który jest dostępny na stronie internetowej spółki Ekosystem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ava64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ava64