ycipk-3vfmvz

Wrocław: Smog będzie lepiej kontrolowany – nowe technologie w straży miejskiej

Straż miejska we Wrocławiu wzbogaci się o 4 nowoczesne drony, wyposażone w specjalistyczne funkcje. Sprzęt ma pomóc m.in. w skuteczniejszej walce ze smogiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławska straż miejska wzbogaci się o 4 nowe drony.
Wrocławska straż miejska wzbogaci się o 4 nowe drony. (Pixabay.com)
ycipk-3vfmvz

Nowe drony na wyposażeniu straży miejskiej

Wrocławska straż miejska przygotowuje się do zakupu 4 dronów, urządzenia są już wybrane. 2 z nich będą wyposażone w czujniki sprawdzające skład dymu pochodzącego z instalacji grzewczych, 1 wesprze strażników miejskich dzięki kamerze termowizyjnej, ostatni ma mieć wmontowaną kamerę z funkcją zoom. Obecnie strażnicy korzystają z jednego drona, który już teraz ułatwia im walkę ze smogiem i dzikimi wysypiskami śmieci.

Rozwój straży i natężenie walki ze smogiem

ycipk-3vfmvz

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk wyraził zgodę na zakup nowych dronów przez straż miejską. Sprzęt ma znacznie usprawnić działania służb w walce ze smogiem – nie tylko namierzą one dym, ale i skutecznie sprawdzą jego skład chemiczny. W podobne rozwiązania zainwestowały już takie miasta jak Warszawa, czy Kraków. Obecnie trwa zdobywanie specjalistycznych uprawnień przez wybranych strażników, by mogli w pełni wykorzystywać możliwości nowych urządzeń.

Walka straży ze smogiem

Na dzień dzisiejszy ekopatrol kontroluje kilkadziesiąt instalacji grzewczych dziennie, wystawia też sporo mandatów. Wyposażenie straży stale się rozwija – oprócz drona, służby mają obecnie do dyspozycji specjalistyczne kamery, wilgotnościomierze, czy urządzenie zadymiające do wykrywania nielegalnych podłączeń ścieków.

Polub WP Wrocław
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vfmvz

ycipk-3vfmvz
ycipk-3vfmvz