Trwa ładowanie...
d2m8gx7

Wrocław: Smog – aktualna mapa smogowa. Sprawdź jakość powietrza 4 listopada 2019 we Wrocławiu

Smog 4 listopada 2019. Sprawdź jaka jest jakość powietrza we Wrocławiu i gdzie wskaźniki smogu są najwyższe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakość powietrza we Wrocławiu jest bardzo dobra, nawet w ścisłym centrum.
Jakość powietrza we Wrocławiu jest bardzo dobra, nawet w ścisłym centrum. (Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak)
d2m8gx7

Wrocław – raport smogowy

Coraz niższe temperatury sprawiają, że wielu mieszkańców Wrocławia wybiera jako środek lokomocji samochody. Częściej palimy też w piecach, a to jak wiadomo sprzyja powstawaniu smogu. Czy jakość powietrza we Wrocławiu znów spadła?

Mapa jakości powietrza we Wrocławiu wskazuje, że mieszkańcy nie mają się czym martwić. Smog we Wrocławiu stracił w ostatnim czasie na sile, w całym mieście jakość powietrza jest bardzo dobra. Pomiar PM10, czyli zanieczyszczenia powietrza o średnicy 10 mikrometrów lub mniej, wynosi maksymalnie 15 µg/m³, przy czym stan alarmowy rozpoczyna się od 300µg/m3. Jeśli chodzi o wskaźnik jakości powietrza (CAQI), wyniki przyjmują niskie wartości, według raportu smogowego wynoszą:

• Krzyki – 15 CAQI
• Tarnogaj – 13 CAQI
• Grabiszyn – 13 CAQI
• Oporów – 11 CAQI
• Huby – 11 CAQI
• Gądów - 7 CAQI
• Popowice – 7 CAQI

Mapa pokazuje, że najwyższy wskaźnik CAQI występuje dziś w dzielnicy Muchobór Wielki (19 CAQI), ale wynik ten nadal jest bardzo dobry, więc i tutaj zanieczyszczenie nie zagraża Wrocławianom. Mimo, że smog w Polsce nasilił się w ostatnim czasie, alarm smogowy nie dotyczy Wrocławia. Mieszkańcy mogą oddychać swobodnie, wskazana jest aktywność na świeżym powietrzu.

d2m8gx7

Jak wpływa na nas smog?

Smog jest wynikiem zmieszania powietrza z dymem i spalinami. Najwyższe stężenie smogu występuje przy bezwietrznej pogodzie, przy dużym natężeniu ruchu drogowego, a także w okresie grzewczym. Smog ma szczególnie zły wpływ na układ oddechowy i układ krążenia. Oprócz zdrowia, ma ogromny wpływ na samopoczucie - warto więc jak najczęściej sprawdzać jakość powietrza.

d2m8gx7

Podziel się opinią

Share

d2m8gx7

d2m8gx7