Trwa ładowanie...
duqmm3u

Wrocław. Samowolka budowlana do rozbiórki. Mieszkańcy stracą balkony

Przy ulicy Biskupiej 2-10 we Wrocławiu stoi budynek, który powstał całkowicie niezgodnie z projektem. Jest wyższy, lokale użytkowe nie znajdują się na wysokości chodnika, a prowadzi do nich rampa, którą wybudowano na części miejskiej terenu. Nadzór budowlany podjął decyzję o rozbiórce samowolki budowlanej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Samowolka budowlana do rozbiórki. Mieszkańcy stracą balkony
Wrocław. Samowolka budowlana do rozbiórki. Mieszkańcy stracą balkony (Google Maps)
duqmm3u

Przedstawiciele nadzoru budowlanego informują, że przez lata próbowali dojść do porozumienia z inwestorem, a więc spółdzielnią Cichy Kącik. Bez skutku. Podjęta decyzja oznacza, że rampy oraz balkony muszę zostać rozebrane.

Wrocław. Samowolka budowlana do rozbiórki. Mieszkańcy stracą balkony

- Niestety, jeśli decyzja nabierze wymiar ostateczny, osoby które teraz mają balkony, nie będą ich miały. To z winy inwestora, który samowolnie zmienił projekt i mimo że wzywany był wielokrotnie żeby złożyć projekt naprawczy, najpierw twierdził, że jest to niewykonalne, później złożył projekt nieprawidłowy - twierdzi w "Radiu Wrocław" dyrektor PINB, Przemysław Samocki.

duqmm3u

- W dobrej wierze nabyłam tu mieszkanie z balkonem, który jest wliczony w cenę mieszkania, bo przecież za darmo go nie dostałam. I teraz jak tak raptem mają go rozebrać? - pyta we wrocławskim radiu jedna z mieszkanek budynku przy Biskupiej.

Rafał Trzaskowski nagrany w klubie. Tomasz Siemoniak: jest znakomitym kompanem

Inwestor nie komentuje sprawy. Wiadomo, że Cichy Kącik ma prawo odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a następnie w przypadku niepowodzenia wnieść o kasację wyroku.

duqmm3u

Co ciekawe, budynek zamieszkały od wielu lat nie ma nawet pozwolenia na użytkowanie. Oznacza to, że formalnie jest budową i nigdy nie powinno dojść do sprzedaży lokali, choć właściciele mają akty własności. To kuriozalna sytuacja, którą ciężko wytłumaczyć.

Dla mieszkańców to kłopotliwe, bo w razie ewentualnego pożaru czy innego zdarzenia losowego, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowań. I z pewnością tak by się stało, ponieważ status budynku jest jedną z pierwszych rzeczy, którą sprawdza się w postępowaniach odszkodowawczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duqmm3u

Podziel się opinią

Share
duqmm3u
duqmm3u