Trwa ładowanie...

Wrocław. Ruszył remont 18 kamienic. Mieszkańcy pozbędą się starych pieców

Wrocław rozpoczął proces renowacji kamienic. Spółka Wrocławskie Mieszkania rozpoczęła remont 18 budynków na Przedmieściu Oławskim, Psim Polu i Brochowie. Kamienice w tym rejonie pozbawione zostaną starych pieców, a zyskają za to ciepło z sieci miejskiej.

Share
Wrocław. Ruszył remont 18 kamienic. Mieszkańcy pozbędą się starych piecówŹródło: Getty Images, Neirfy
d43jfqc

Wrocław już kilka tygodni temu przedstawiał ambitne plany związane z remontem kamienic na Przedmieściu Oławskim, Psim Polu i Brochowie. Teraz spółka Wrocławskie Mieszkania przeszła od słów do czynów, bo prace remontowe ruszyły pełną parą.

Wykonawcy są już w 18 budynkach na Przedmieściu Oławskim, Psim Polu i Brochowie – przy ul: Chudoby 9, Komuny Paryskiej 82 i 84, 84A, ul. Prądzyńskiego 3, 20, 20A, 24, 39, Brzeskiej 25A, Więckowskiego 20, 21, Obornickiej 59, 61, 75, ul. Chińskiej 2b, 2c, 3a.

Wrocław. Ruszył remont 18 kamienic. Pozbędą się starych pieców

- W czerwcu, w budynkach udostępnione zostały pomieszczenia pod węzeł cieplny. Przekuwane są piony instalacyjne w częściach wspólnych kamienic, a następnie instalacje poprowadzone zostaną do mieszkań – mówi Katarzyna Galewska, główny specjalista ds. marketingu w spółce Wrocławskie Mieszkania.

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: Andrzej Duda wielokrotnie łamał Konstytucję

Zadaniem wykonawcy będzie usunięcie starych pieców, a już od nowego sezonu grzewczego do kamienic popłynie ciepło z sieci miejskiej. Tam, gdzie nie będzie takiej możliwości, zostaną wykonane indywidualne ogrzewania gazowe. Miasto na tę inwestycję przeznaczy 9 mln zł.

d43jfqc

Proces przygotowania inwestycji dla 18 kamienic trwał ponad rok. Najpierw trzeba było bowiem porozumieć się z dostawcami ciepła, projektanci musieli odwiedzić każdy z budynków i dokonać inwentaryzacji budowlanych. Na podstawie tych prac stworzono projekty remontów.

Rozpoczynamy realizację miejskiego programu wymiany źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych, który jest jednym z kluczowych zadań prezydenta Jacka Sutryka i priorytetowy dla nas, jako zarządcy kamienic komunalnych –mówi Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu spółki Wrocławskie Mieszkania.

Wrocław. Kolejne kamienice czekają

Na remoncie 18 kamienic na Przedmieściu Oławskim, Psim Polu i Brochowie się nie skończy. W kolejce czekają już bowiem kolejne 33 budynki. Tam też dojdzie do wymiany systemu ogrzewania.

- W sumie w planie uciepłowień spółki na lata 2020-2024 wytypowano ponad 200 budynków. Analizowaliśmy szereg danych, takich jak przebieg istniejących sieci ciepłowniczych, stan techniczny budynków, a przede wszystkim posiadany system ogrzewania - zdradza Monika Tendaj-Bielawska, wiceprezes spółki Wrocławskie Inwestycje.

d43jfqc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d43jfqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43jfqc
d43jfqc