Trwa ładowanie...
d3vh72k

Wrocław. Powstanie kilka tysięcy nowych mieszkań? Kluczowe porozumienie miasta z rządem

Wrocław osiągnął porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości, który jest właścicielem 12 działek na terenie miasta. W przyszłości na tych terenach może powstać nawet kilka tysięcy nowych mieszkań. To pierwsze tego typu porozumienie w kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Powstanie kilka tysięcy nowych mieszkań? Kluczowe porozumienie miasta z rządem
Wrocław. Powstanie kilka tysięcy nowych mieszkań? Kluczowe porozumienie miasta z rządem (Facebook.com)
d3vh72k

"Rozwój budownictwa gminnego, wspieranie projektów mieszkalnych - to wspólny cel Wrocławia oraz Krajowego Zasobu Nieruchomości. O tym rozmawialiśmy intensywnie od dłuższego czasu z Panią Wicepremier Emilewicz oraz kierownictwem KZN-u. A zwieńczeniem tego procesu jest podpisane dzisiaj pierwsze porozumienie z samorządem" - ogłosił z dumą w czwartek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wrocław. Powstanie kilka tysięcy nowych mieszkań? Kluczowe porozumienie miasta z rządem

Krajowy Zasób Nieruchomości osiągnął porozumienie z miastem Wrocław. To pierwsza tego typu umowa pomiędzy samorządem z jednostką państwową. Z punktu widzenia wrocławian podpisany w czwartek dokument jest o tyle ważny, że KZN jest właścicielem 12 działek na terenie miasta. Na tych terenach w niedalekiej przyszłości może powstać nawet kilka tysięcy mieszkań.

d3vh72k

- Podpisanie porozumienia umożliwi budowę mieszkań bardziej dostępnych dla wrocławian, ze znaczącym wsparciem z budżetu państwa. Jesteśmy gotowi nie tylko na powołanie spółki i udostępnienie gruntu, ale także na czynny udział w tym ważnym przedsięwzięciu. Jest to ważny dzień dla Wrocławia i ważny dzień dla Polski - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ WIDEO: Najbogatszy polski startup na zakręcie. "Wyjdziemy z tego szybko"

Radości z podpisanego porozumienia nie ukrywał też wojewoda dolnośląski. Zdaniem Jarosława Obremskiego, wsparcie z budżetu państwa powinno mieć znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

d3vh72k

- Inwestycje są dla nas w tym momencie kluczowe, zarówno te prywatne, jak i państwowe. Wsparcie z budżetu państwa pozwoli nam zrealizować wiele projektów, które umożliwią rozwój koniunktury gospodarczej oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego chciałbym za to wsparcie serdecznie podziękować - stwierdził wojewoda Obremski.

KZN przekazał też miastu Wrocław działkę, na której docelowo ma powstać zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Lipa Piotrowska. Przekazanie gruntu pod budowę związane jest z dynamicznym rozwojem osiedla, przy jednoczesnym braku infrastruktury oświatowej.

Czytaj także: Wrocław. Schronisko dla zwierząt szykuje się do otwarcia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3vh72k

Podziel się opinią

Share

d3vh72k

d3vh72k