Trwa ładowanie...
d12iouv

Wrocław. Nowe połączenie lotnicze. Dotrzemy do Budapesztu

Pod koniec sierpnia PLL LOT uruchomi nowe połączenie lotnicze, które połączy Wrocław z Budapesztem. Początkowo do stolicy Węgier poleci jeden samolot tygodniowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Nowe połączenie lotnicze. Dotrzemy do Budapesztu
Wrocław. Nowe połączenie lotnicze. Dotrzemy do Budapesztu (Istock)
d12iouv

Do tej pory PLL LOT realizował połączenia do Budapesztu z lotnisk w Warszawie i Krakowie. Narodowy przewoźnik postanowił do swojej siatki dodać również Wrocław. Pierwszy lot zaplanowano na 24 sierpnia (poniedziałek).

Bezpośrednie połączenia na trasie Wrocław - Budapeszt będą realizowane raz w tygodniu - właśnie w poniedziałki. Samolot będzie ruszać z lotniska w stolicy Dolnego Śląska o godz. 13.30, a w stolicy Węgier lądować będzie o godz. 14.45. W drugą stronę rejs rozpocznie się o godz. 15.35, a lądowanie we Wrocławiu zaplanowano na godz. 16.50.

Wrocław. Nowe połączenie lotnicze. Dotrzemy do Budapesztu

Bilety na połączenia na trasie Wrocław - Budapeszt są już dostępne w systemie rezerwacyjnym PLL LOT. Ceny zaczynają się od kwoty 68 zł za podróż w jedną stronę.

d12iouv

ZOBACZ WIDEO: Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

- Pojawienie się Budapesztu niezwykle nas cieszy, a jeszcze bardziej ucieszy pasażerów. Nowe połączenie daje nam najszybszą podróż do stolicy Węgier, znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu. Piękne miasto nad Dunajem to nie tylko atrakcyjny kierunek turystyczny, ale także biznesowy - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Nowa trasa w grafiku PLL LOT będzie obsługiwana przez Bombardiery Q400. Krajowy operator nie wyklucza zwiększenia częstotliwości połączeń, ale wszystko będzie zależeć od tego, jak dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć trasa Wrocław - Budapeszt.

d12iouv

PLL LOT realizuje też połączenia na trasie Wrocław - Warszawa. Loty do stolicy odbywają się cztery razy dziennie.

Czytaj także: Wrocław. Zmień piec. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d12iouv

Podziel się opinią

Share

d12iouv

d12iouv