Trwa ładowanie...
d29uyd5

Wrocław. Niezapominajka czyta Mii

Wychowawczynie z niezapominajkowego przedszkola numer 56 włączyły się do akcji pomocy 10-miesięcznej wrocławiance Mii Kurtuldu. Dziewczynka potrzebuje bardzo drogiego leku. Wrocław wierzy, że uda się zebrać 10 milionów złotych i ocalić małej życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pani Joasia z Przedszkola Niezapominajka we Wrocławiu czyta bajkę przedszkolakom w akcji pomocy małej Mii
Pani Joasia z Przedszkola Niezapominajka we Wrocławiu czyta bajkę przedszkolakom w akcji pomocy małej Mii (Materiały prasowe)
d29uyd5

O pomoc zaapelował niedawno prezydent Jacek Sutryk. Rodziców dziewczynki chorej na SMA, gdy zaczęli szukać pomocy dla córeczki, spotkała przykrość. - Zróbmy to dla dziecka, ale też i dlatego, że jej tato, który jest Turkiem, został obrzydliwie zaatakowany przez rasistów. Nie ma we Wrocławiu miejsca na rasizm i ksenofobię - mówił Sutryk.

Mia ma genetyczną wadę - rdzeniowy zanik mięśni. Jej życie ocalić może tylko lek, który kosztuje aż 10 mln złotych. Rodzice opisali swoją historię na portalu crowfundingowym, prosząc o datki. Spotkało ich wiele dobrych gestów, ale również fala hejtu.

Sutryk. Pomóżmy na przekór rasistom i homofobom

- To haniebne, niegodne. To słowa złych ludzi, którymi ja się po prostu brzydzę. Tym, którzy to robią, chcę powiedzieć: jesteście beznadziejni - uniósł się gniewem prezydent. - Są źli ludzie wśród nas, którym nie podoba się, że ktoś ma inną religię, inny kolor skóry albo przyjechał z innego kraju. Brzydzę się tymi ludźmi i walczę z nimi. Nie ma miejsca na rasizm i ksenofobię we Wrocławiu.

d29uyd5

Wpisy, jakie poczynili krytycznie nastawieni do pomocy internauci, były obrażaniem potrzebujących pomocy tylko dlatego, że ojciec Mii pochodzi z innego kraju. Hejterzy pytali, czy zbiera pieniądze również w Turcji. Były i gorsze odzywki, a niektórzy poddawali w wątpliwość chorobę dziewczynki „bo za ładnie wygląda”.

- To haniebne, niegodne. To słowa złych ludzi, którymi ja się po prostu brzydzę. Tym, którzy to robią, chcę powiedzieć: jesteście beznadziejni - denerwował się w sobotę Jacek Sutryk. - Są źli ludzie wśród nas, którym nie podoba się, że ktoś ma inną religię, inny kolor skóry albo przyjechał z innego kraju. Brzydzę się tymi ludźmi i walczę z nimi. Nie ma miejsca na rasizm i ksenofobię we Wrocławiu.

Cała Polska czyta Mii

Na ciekawy pomysł wpadli organizatorzy kolejnej zrzutki na lekarstwo dla małej wrocławianki. Postanowili zachęcić ludzi do głośnego czytania bajek dziewczynce, a przy tym i innym dzieciom, i nawoływania do wpłat, choćby drobnych kwot na konto ratunkowe. - Nie od dziś wiadomo że czytanie kształci, rozwija wyobraźnię oraz jest super na budowanie więzi z dzieckiem - przekonuje natomiast załoga z przedszkola Niezapominajka na wrocławskiej Klecinie i angażuje wychowawczynie do czytania, dzieci do słuchania, a rodziców do wpłacania pieniędzy.

d29uyd5

Czytaj też: Wrocław. Apel prezydenta. Mia czeka na pomoc

Zobacz wideo: Koronawirus uderzył, ale ekonomista uspokaja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29uyd5

Podziel się opinią

Share

d29uyd5

d29uyd5