Trwa ładowanie...
d1vixzq

Wrocław. Nadmiar chętnych na motorniczych. MPK szuka dalej kierowców autobusów

MPK Wrocław stara się stopniowo wracać do normalnego funkcjonowania po kilku trudnych tygodniach związanych z pandemią koronawirusa. Firma szuka nowych motorniczych i kierowców. Chętnych na kierowanie tramwajem jest tak dużo, że MPK chwilowo wstrzymało nabór.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Nadmiar chętnych na motorniczych. MPK szuka dalej kierowców autobusów
Wrocław. Nadmiar chętnych na motorniczych. MPK szuka dalej kierowców autobusów (MPK Wrocław)
d1vixzq

Ostatnie tygodnie są chwilą próby dla MPK Wrocław. Miejski przewoźnik musi się mierzyć ze sporym wyzwaniem w związku z pandemią koronawirusa. Rządowe ograniczenia, co do liczby pasażerów w środkach komunikacji miejskiej doprowadziły do tego, że na ulice Wrocławia wyjechały rekordowe ilości autobusów i tramwajów.

Jeszcze przed wybuchem pandemii firma zaczęła poszukiwania nowych pracowników - m.in. motorniczych i kierowców. Teraz trwa analiza otrzymanych aplikacji i MPK podjęło pierwsze decyzje.

Wrocław. Nadmiar chętnych na motorniczych

"W związku z bardzo dużym zainteresowaniem kursem w zakresie uzyskania pozwolenia na kierowanie tramwajem oraz ograniczoną liczbą miejsc, podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu naboru" - informuje miejska spółka.

d1vixzq

ZOBACZ WIDEO: Zakaz handlu do zmiany? "Sklepy w niedziele trzeba otworzyć jak najszybciej"

Kurs uprawniający do kierowania tramwajem to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. MPK organizuje je we własnym zakresie, co jest ułatwieniem dla przyszłych motorniczych.

"Nieprzerwanie szukamy kierowców autobusów, a chętnym bez uprawnień oferujemy udział w bezpłatnym szkoleniu" - dodaje MPK Wrocław.

d1vixzq

MPK oferuje konkurencyjne wynagrodzenie 4400 zł brutto na start dla kierowców bez doświadczenia oraz 5400 zł brutto dla tych z minimum 5-letnim doświadczeniem jako kierowca autobusu.

Czytaj także: Wrocław. Schronisko dla zwierząt szykuje się do otwarcia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1vixzq

Podziel się opinią

Share

d1vixzq

d1vixzq