Trwa ładowanie...
d1xdo2o

Wrocław. MPK odmłodziło flotę autobusów. Średnia wieku wynosi mniej niż 5 lat

MPK Wrocław ma powody do zadowolenia. Ostatnie inwestycje w tabor autobusowy doprowadziły do tego, że miejski przewoźnik może się pochwalić jedną z najmłodszych flot w Polsce. Średni wiek pojazdów w MPK nie przekracza 5 lat.
Share
Wrocław. MPK odmłodziło flotę autobusów. Średnia wieku wynosi mniej niż 5 lat
Wrocław. MPK odmłodziło flotę autobusów. Średnia wieku wynosi mniej niż 5 latŹródło: MPK Wrocław
d1xdo2o

Jak informuje MPK Wrocław, średni wiek taboru autobusowego w największych miastach w Polsce wynosi od 5 do 10 lat. Wpływa na to wiele czynników - konieczność utrzymania wielu linii powoduje, że trudno regularnie dokonywać zakupów tak ogromnej liczby nowych pojazdów.

Tymczasem we Wrocławiu od momentu objęcia urzędu prezydenta przez Jacka Sutryka pojawiło się 200 nowych autobusów. Dzięki temu średni wiek pojazdu we flocie MPK Wrocław wynosi mniej niż 5 lat. Wrocław ma najmłodsze autobusy miejskie wśród największych metropolii w kraju.

Wrocław. MPK odmłodziło flotę autobusów. Średnia wieku wynosi mniej niż 5 lat

W ostatnich miesiącach we Wrocławiu pojawiło się m.in. kilkadziesiąt nowych Mercedesów Citaro. Dzięki temu miejski przewoźnik mógł zrezygnować z najbardziej wysłużonych modeli Volvo, które lata świetności miały już za sobą. Utrzymanie ich w sprawności wymagało coraz większych nakładów finansowych.

d1xdo2o

Kiedy zacznie się odmrażanie gospodarki? Kościński: powrót do normalności za 2-3 miesiące

- Dzięki konsekwentnie realizowanemu programowi autobusowemu prezydenta Wrocławia średni wiek autobusów eksploatowanych we wrocławskiej komunikacji znacząco zmalał. Pod koniec 2017 roku wynosił on ponad 8 lat a teraz udało nam się zejść ze średnim wiekiem autobusów poniżej 5 lat – komentuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Wrocław nie wymienia jedynie autobusów. Ostatnie miesiące to też inwestycja w tabor tramwajowy, o czym świadczyć może podpisana umowa z firmą Modertrans z Poznania. Na jej podstawie do stolicy Dolnego Śląska w najbliższych latach dotrze kilkadziesiąt modeli Moderus Gamma.

d1xdo2o

Nowe tramwaje we Wrocławiu są konieczne, co ma związek z rozwojem linii tramwajowych. W tej chwili powstaje Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór. Prowadzone są też prace na ul. Długiej, dzięki czemu tramwaj zacznie kursować na Popowice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xdo2o

Podziel się opinią

Share
d1xdo2o
d1xdo2o