Trwa ładowanie...
d2aao2y

Wrocław. Miasto szykuje się do nauki zdalnej. Powstanie specjalna platforma

Pandemia koronawirusa zmusiła oświatę do zmiany sposobu nauczania. Szkoły przeszły na nauczanie zdalne. Nie wszystkie placówki były jednak na to przygotowane. Biorąc pod uwagę, że we wrześniu uczniowie być może znów nie pójdą do szkół, miasto Wrocław stara się przygotować na taki rozwój wypadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Miasto szykuje się do nauki zdalnej. Powstanie specjalna platforma
Wrocław. Miasto szykuje się do nauki zdalnej. Powstanie specjalna platforma (Unsplash.com)
d2aao2y

Niektóre szkoły świetnie poradziły sobie z koniecznością prowadzenia lekcji online, ponieważ korzystały z takich rozwiązań już wcześniej. Dla większości placówek tak nagła zmiana okazała się jednak koszmarem. Zamiast normalnych zajęć, uczniowie otrzymywali tylko materiały do nauki. Młodzi ludzie cały program realizować musieli w zasadzie sami, z pomocą swoich rodziców.

Wrocław przygotowuje się do ewentualnej kontynuacji stanu epidemii, pracując nad specjalną platformą edukacyjną. Mają z niej korzystać nauczyciele. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w razie konieczności kontynuowania nauczania online, szkoły będą mogły, a nawet będą miały obowiązek organizowania lekcji, a nie tylko przesyłania materiałów.

Wrocław. Miasto szykuje się do nauki zdalnej. Powstanie specjalna platforma

Trwają też rozmowy z organizacjami pozarządowymi i MOPS-em o tym, jak w razie potrzeby pomóc dzieciom, które nie mają w domu warunków do uczenia się zdalnie. Z pewnością nie jest to problem garstki uczniów. Bardzo często w rodzinach wielodzietnych czy też biedniejszych, nie ma stałego dostępu do komputera czy internetu. A bez sprzętu nie sposób chłonąć wiedzę online.

d2aao2y

ZOBACZ WIDEO: Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

Decyzje w sprawie pracy szkół mają zapaść w połowie sierpnia. Póki co, pandemia koronawirusa zdaje się nie odpuszczać. W ostatnich dniach w Polsce notujemy dobowy wzrost liczby zachorowań. To może mieć wpływ na decyzję władz dotycząca nauki zdalnej.

W piątek doszło nawet do posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po jego zakończeniu rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że w przypadku dalszego pogorszenia się sytuacji epidemicznej w innych krajach, kwarantanna dla osób z nich wracających może zostać przywrócona. Z kolei wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński mówił w czwartek w programie "Tłit", że rząd jest gotowy do przywrócenia niektórych obostrzeń.

Czytaj także: Koronawirus. Zmiany w MPK Wrocław. Kierowcy i motorniczy będą otwierać drzwi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2aao2y

Podziel się opinią

Share

d2aao2y

d2aao2y