Trwa ładowanie...
d1e9zb5

Wrocław: miasto likwiduje ogródki działkowe – w ich miejscu powstaną inwestycje

Wrocław planuje likwidację kolejnych ogródków działkowych, w ich miejscu mają powstać inwestycje miejskie. W sumie z map Wrocławia zniknie około 6 hektarów terenów zielonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław zlikwiduje około 6 hektarów ogródków działkowych.
Wrocław zlikwiduje około 6 hektarów ogródków działkowych. (East News)
d1e9zb5

ROD "Tysiąclecie"

Na terenie ogródków działkowych, znajdujących się pomiędzy ulicami Rogowską i Strzegomską oraz rzeką Ślęzą, ma częściowo przebiegać trasa autobusowo-tramwajowa. Projekt może jednak jeszcze ulegać modyfikacjom, drugą opcją jest stworzenie w tym miejscu nowej pętli tramwajowej. W ramach inwestycji przejęty został prawie 1 hektar terenów.

ROD "Złotniki" i ROD "Wojnów"

Budowa alei Stabłowickiej pochłonie 1 hektar ogródków działkowych przy ROD "Złotniki" (przy ulicy Kamiennogórskiej). Natomiast tereny zielone przy ulicy Ubocze, należące do ROD "Wojnów", zostaną zagospodarowane w związku z budową odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia (w sumie 1,15 hektara).

ROD "Dalie" i ROD "Szczepin"

Ogródki działkowe ROD "Dalie" i ROD "Szczepin" od ulicy Długiej i Starogroblowej zmniejszą się o 1,10 hektara. Likwidacja ogródków działkowych jest związana z planowaną budową nowej trasy tramwajowej w kierunku Popowic.

d1e9zb5

ROD "Oławka", "Sępolno", "Pod 3 Lipami"

Planowana budowa alei Wielkiej Wyspy, która ma połączyć ulicę Mickiewicza na Sępolnie z ul. Krakowską i al. Armii Krajowej, w sumie ma pochłonąć niemal 2 hektary ogródków działkowych przy ulicach: Krakowskiej, Dębowskiego, Olszewskiego.

ROD "Brochów", "Obrońca", "Oaza", "Różanka"

Znacznie mniejsze tereny ogródków działkowych zostaną zlikwidowane w przypadku ROD "Brochów", "Obrońca", "Oaza" i "Różanka". Działkowcy stracą w tych miejscach od 0,25 do 0,10 hektara terenów. Likwidacja ogródków działkowych w tych miejscach związana jest głównie z rozbudową dróg i ścieżek rowerowych.

d1e9zb5

Podziel się opinią

Share

d1e9zb5

d1e9zb5