Trwa ładowanie...
dbgn1fz

Wrocław. Makabryczne i odrażające treści. Partia Razem zgłosiła drastyczne zdjęcia martwych płodów

Baner Fundacji Pro - Prawo do Życia znów stał się kością niezgody. Tym razem drastyczne zdjęcia martwych płodów zgorszyły działaczy wrocławskiej Partii Razem. Politycy zgłosili zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Makabryczne i odrażające treści. Partia Razem zgłosiła drastyczne zdjęcia martwych płodów
Wrocław. Makabryczne i odrażające treści. Partia Razem zgłosiła drastyczne zdjęcia martwych płodów (Facebook.com)
dbgn1fz

Działacze Partii Razem są oburzeni zdjęciami martwych płodów, które zmuszeni są oglądać mieszkańcy Wrocławia przy ul. Braniborskiej. Sprawcą zamieszania znów jest Fundacja Pro - Prawo do Życia, która od wielu tygodni pozostawia swój billboard w różnych miejscach na Dolnym Śląsku.

Wrocław. Makabryczne i odrażające treści. Partia Razem zgłosiła drastyczne zdjęcia martwych płodów

Przedstawiciele lewicy złożyli w Komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym.

dbgn1fz

- Fundacja Pro - Prawo do Życia od dłuższego czasu rozwiesza tego typu billboardy prezentujące masakryczne, odrażające treści terroryzujące wrocławian i wrocławianki. My, jako lewica, mówimy temu stanowcze nie - przekazał Radiu Wrocław Paweł Szpilski.

Polskie weto w UE. To nie pierwszy raz. Radosław Sikorski tłumaczy, po co chciał to zrobić Donald Tusk

Przeciwne przekazywaniu tak drastycznych treści jest również miasto. - Nie dość, że popełniają coś nagannego, nieprzyzwoitego, to jeszcze jest to wykroczenie, czyn zabroniony. Dlatego we Wrocławiu za poleceniem prezydenta Wrocławia pikiety prezentujące takie treści są przerywane - przekazał Bartłomiej Ciążyński, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii.

dbgn1fz

Przedstawiciele fundacji od początku akcji bronią się w ten sam sposób. Tłumaczą, że aborcja to okropna zbrodnia i należy jej się przeciwstawiać, a zdjęcia są drastyczne, ponieważ sama aborcja taka jest. Jeśli ktoś brzydzi się fotografiami, powinien też brzydzić się czynem, który przedstawiają.

Przypomnijmy, że już wcześniej miasto Wrocław próbowało walczyć z banerami prezentującymi zdjęcia martwych płodów. Strażnicy miejscy zbierali szukali nawet mieszkańców, którzy "czują się pokrzywdzeni w wyniku oglądania martwego ludzkiego płodu".

Sprawy w sądzie jednak nie będzie, bo do gry wkroczyła prokuratura. Zawnioskowała ona o umorzenie postępowania, a sąd przychylił się do jej wniosku. Takim obrotem sprawy zaskoczony był prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. "Jestem zdziwiony postępowaniem prokuratury, która włącza się w działania oskarżyciela publicznego, jakim jest Straż Miejska, po czym składa wniosek o wycofanie postępowania. Niestety, to nie jest pierwszy raz" - podsumował w swoim wpisie na Facebooku prezydent Wrocławia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbgn1fz

Podziel się opinią

Share
dbgn1fz
dbgn1fz