Trwa ładowanie...
d2crfmx

Wrocław. Książka za worek śmieci. Kolejna edycja akcji już 19 września

Już 19 września odbędzie się XV edycja akcji "Książka za worek śmieci". Do wspólnego sprzątania może dołączyć każdy mieszkaniec Wrocławia. Wystarczy zarejestrować się do akcji i w nagrodę otrzymać od organizatorów książkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Książka za worek śmieci. Kolejna edycja akcji już 19 września
Wrocław. Książka za worek śmieci. Kolejna edycja akcji już 19 września (Materiały prasowe)
d2crfmx

Akcja sprzątania świata "Książka za worek śmieci" została zainicjowana w marcu 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę, pisarkę i eko-aktywistkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem za ich zaangażowanie są książki.

Wrocław. Książka za worek śmieci. Kolejna edycja akcji już 19 września

Tegoroczna odsłona akcji odbędzie się w okolicach nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Punkt zbiórki znajdował się będzie na przeciwko basenu WKS Śląsk - po drugiej stronie ulicy Racławickiej.

d2crfmx

- Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę "Indonezja. Po drugiej stronie raju". Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania - opowiada Anna Jaklewicz.

"To jest bardzo nietypowe zachowanie". Kryminolog o sprawie 14-letniej Roksany

- Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci - dodaje Jaklewicz.

d2crfmx

19 września 2020 roku na uczestników akcji czeka łącznie 60 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji wspólnego sprzątania Wrocławia. Patronat nad akcją objęła Wirtualna Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2crfmx

Podziel się opinią

Share
d2crfmx
d2crfmx