Trwa ładowanie...
ycipk-4eudpf

Wrocław: Kolejni zatrzymani w sprawie wyłudzeń VAT

Wrocławscy funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej rozpracowują grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT. Policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała 43-latkę i 44-latka, podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Zatrzymani mieli brać udział w wyłudzaniu zwrotu VAT.
Policja zatrzymała 43-latkę i 44-latka, podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Zatrzymani mieli brać udział w wyłudzaniu zwrotu VAT. (flickr.com, Fot: houstondwiPhotos mp)
ycipk-4eudpf

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane współudział w wyłudzaniu VAT

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę w ramach śledztwa dotyczącego wyłudzeń podatku VAT. Para jest podejrzewana o udział w grupie przestępczej, zadaniem zatrzymanych miało być między innymi fałszowanie dokumentów, w celu wyłudzania zwrotu VAT. Zwrot miał być dokonywany w związku z handlem sprzętem elektronicznym. 43-latkę i 44-latka policja zatrzymała w mieszkaniu w Warszawie, po czym zostali oni przewiezieni do prokuratury we Wrocławiu. Członkowie grupy wystawiali faktury z fałszywymi transakcjami, pomiędzy firmami prowadzącymi handel sprzętem elektronicznym.

Funkcjonariusze nadal rozpracowują grupę, bardzo możliwe, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Policja szacuje, że Skarb Państwa stracił przez grupę przestępczą około miliona złotych. Podejrzanym przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

ycipk-4eudpf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4eudpf

ycipk-4eudpf
ycipk-4eudpf