Trwa ładowanie...
d2aao2y

Wrocław: Kolejni zatrzymani w sprawie wyłudzeń VAT

Wrocławscy funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej rozpracowują grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT. Policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała 43-latkę i 44-latka, podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Zatrzymani mieli brać udział w wyłudzaniu zwrotu VAT.
Policja zatrzymała 43-latkę i 44-latka, podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Zatrzymani mieli brać udział w wyłudzaniu zwrotu VAT. (flickr.com, Fot: houstondwiPhotos mp)
d2aao2y

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane współudział w wyłudzaniu VAT

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę w ramach śledztwa dotyczącego wyłudzeń podatku VAT. Para jest podejrzewana o udział w grupie przestępczej, zadaniem zatrzymanych miało być między innymi fałszowanie dokumentów, w celu wyłudzania zwrotu VAT. Zwrot miał być dokonywany w związku z handlem sprzętem elektronicznym. 43-latkę i 44-latka policja zatrzymała w mieszkaniu w Warszawie, po czym zostali oni przewiezieni do prokuratury we Wrocławiu. Członkowie grupy wystawiali faktury z fałszywymi transakcjami, pomiędzy firmami prowadzącymi handel sprzętem elektronicznym.

Funkcjonariusze nadal rozpracowują grupę, bardzo możliwe, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Policja szacuje, że Skarb Państwa stracił przez grupę przestępczą około miliona złotych. Podejrzanym przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2aao2y

Podziel się opinią

Share

d2aao2y

d2aao2y