Trwa ładowanie...
d197qv0

Wrocław. Kolejne remonty: tym razem pętla Zawalna oraz torowisko przy Żmigrodzkiej

Miasto otworzyło oferty przetargowe na remont dwóch ważnych punktów komunikacyjnych we Wrocławiu. Prace mają być przeprowadzone do końca sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prace remontowe przy sieci torowisk tramwajowych we Wrocławiu.
Prace remontowe przy sieci torowisk tramwajowych we Wrocławiu. (MPK Wrocław, Fot: materiały prasowe)
d197qv0

Otworzyliśmy oferty na dwa ważne przetargi inwestycyjne: na remont pętli Zawalna oraz remont torowiska przy ul. Żmigrodzkiej - poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. - W ramach inwestycji całe torowisko na pętli zostanie wyremontowane. Samą pętlę odwodnimy, wyremontujemy także przejazdy drogowe w tamtym miejscu, jak również przejścia dla pieszych i przejazdy ścieżek rowerowych - dodaje.

Sutryk zaznacza, że nowe oblicze zyska także torowisko tramwajowe przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Na Polance. - Wyremontujemy tutaj blisko 800 metrów torowiska, które stanie się też torowiskiem zielonym - mówi prezydent.

W ramach przetargu na Żmigrodzką wpłynęło sześć ofert. Wszystkie przekraczają kwotę, jaką miasto przeznaczyło na te remonty - 6,3 mln zł brutto.

d197qv0

Według planów torowiska miałyby zostać zamknięte od 27 czerwca, a prace oferenci obiecują wykonać do 19 sierpnia. Dają 60 - miesięczną gwarancję.

Z kolei jeśli chodzi o Zawalną, to wpłynęło pięć ofert, budżet na wykonanie prac zakładał 900 tys. zł brutto. Tu także wszystkie firmy dały wyższe stawki. Tu gwarancja jest identyczna jak w poprzednim przetargu, a prace miały potrwać do 29 sierpnia.

Wyłowili cały arsenał z jeziora. Wielka akcja wojska i saperów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d197qv0

Podziel się opinią

Share
d197qv0
d197qv0