Trwa ładowanie...

Wrocław. Kolejna kamienica zmieni się nie do poznania. Zyska nową elewację i ekologiczne ogrzewanie

Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu szuka firmy, która odnowi elewację w ponad 120-letniej kamienicy nr 33 przy ulicy Księcia Witolda na osiedlu Nadodrze. Budynek w ramach prac zostanie też podłączony do sieci ciepłowniczej.

Wrocław. Kolejna kamienica zmieni się nie do poznania. Zyska nową elewację i ekologiczne ogrzewanieWrocław. Kolejna kamienica zmieni się nie do poznania. Zyska nową elewację i ekologiczne ogrzewanieŹródło: Materiały prasowe
d26wjm4
d26wjm4

Wybudowana na przełomie XIX i XX wieku kamienica składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych, a na parterze budynku znajduje się lokal użytkowy.
W ostatnich latach w budynku przeprowadzono m.in. prace remontowe klatki schodowej.

Wrocław. Kolejna kamienica zmieni się nie do poznania. Zyska nową elewację i ekologiczne ogrzewanie

W najbliższych miesiącach w ramach zleconych prac kamienica nie tylko odzyska dawny blask, ale też zostanie wyposażona w ekologiczne ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. Przyszły wykonawca w ramach umowy przeprowadzi także remont balkonów i tarasów. W budynku wymienione zostaną istniejące instalacje sanitarne. Realizacja tych prac będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej.

- To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy ekologiczny. To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy - mówi Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego.

Barack Obama postawił Polskę pod pręgierzem. Jest reakcja z PiS

- Przy okazji tych prac w miarę możliwości finansowych staramy się przeprowadzać w tych budynkach najpilniejsze prace remontowe. W przypadku tej kamienicy będzie to remont elewacji wraz z balkonami i tarasami - dodaje Tomasz Jankowski.

d26wjm4

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na koniec czerwca. Prace remontowe mają potrwać siedem miesięcy od momentu podpisania umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26wjm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26wjm4