Trwa ładowanie...
d2m9cc3

Wrocław: IT wspiera walczących z epidemią. Firma uruchamia pomoc dla stowarzyszeń i fundacji

Organizacje pozarządowe, zaangażowane w walkę ze skutkami koronawirusa, mogą liczyć na pomoc branży IT. Z inicjatywy wrocławskiej firmy Divante ruszyła akcja "Tech to the Rescue". Dołączyły do niej już 92 przedsiębiorstwa z całego świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Pixabay.com)
d2m9cc3

Finansowe wsparcie w pierwszej kolejności powędruje do organizacji, które zajmują się służbą zdrowia oraz edukacją. Środowiska technologiczne uznały, że pracownicy NGO-sów, czyli fundacji i stowarzyszeń, pomagającym różnym środowiskom, najlepiej orientują się, jak dystrybuować środki zebrane przez branżę najnowszych technologii.

Inicjator akcji "Tech to the Rescue", Tomasz Karwatka, prezes wrocławskiej firmy Divante, opowiedział w audycji Radia TOK FM, że do pomocy zgłosiło się niemal sto firm z Polski oraz z Niemiec, Anglii czy Finlandii. Ich lista publikowana jest na stronie techtotherescue.org.

Firma Divante, zajmująca się technologiami informatycznymi, w ramach akcji pomocowej koordynuje przekazywanie środków dla NGO-sów.

d2m9cc3

Zainteresowane organizacje mogą nadal zgłaszać się do akcji "Tech to the Rescue". Wystarczy wejść w listę zamieszczoną w tabeli - każda ze zgłaszających się firm IT podaje dane i osoby kontaktowe. NGO mogą zgłaszać się bezpośrednio na podane adresy e-mail i numery telefonów, określając swoje zakresy działania i potrzeby.

Podziel się opinią

Share

d2m9cc3

d2m9cc3
d2m9cc3