Trwa ładowanie...
holderName

Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicach

To będą dwa dni pełne atrakcji. Centrum miasta zamieni się w wielką scenę dla artystów rozlicznych sztuk. XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus tym razem zagości we Wrocławiu nietypowo, bo w środku tygodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicach
Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicach (Buskerbus.com)
holderName

Zobaczymy mistrzów sztuki cyrkowej, kaskaderów, jednoosobowe teatry. Mnóstwo kolorowych, interesujących postaci pojawi się w Rynku i okolicach. Będzie Janna Wohlfarth z Niemiec, mistrzyni świata w jeździe na monocyklu, Collettivo Clown z Włoch, który nie porzuca swoich szczudeł, Hiszpan Miguel Rubio, który też patrzy na ludzi z wysokości, Mika Paprika z Portugalii, żonglujący wszystkim, co tylko znajdzie mu się pod ręką.

Wystąpią też rodzime gwiazdy sceny ulicznej - Mariusz Goli, gitarowy hit internetu, AryMan, najzdolniejszy polski iluzjonista, czy Krzysztof Czarski, który używa trzech plastikowych kijków do odgrywania bogatych historii i prowadzenia konstruktywnej rozmowy z widownią.

Widzowie na brak zabawnych i zadziwiających umiejętności i sprawności artystów narzekać nie będą. Mogą ewentualnie martwić się, że nie będą w stanie zobaczyć wszystkiego, bo równocześnie odbywających się prezentacji i występów zobaczyć po prostu się nie da.

holderName

Buskerbus to zawsze prawdziwe szaleństwo ulicznych sztuk. Tacy artyści potrafią grać dla przypadkowej publiczności - ich żywiołem jest improwizacja. I warto, jak obowiązuje tradycja ulicznych występów, nagrodzić ich wysiłek wrzuceniem grosza do kapelusza, koniecznie więc trzeba na tę okoliczność przygotować się, wypłacając parę banknotów z bankomatu i rozmieniając je na drobne.

Plakat wrocławskiej edycji Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus 2020 BuskerBus.com
Plakat wrocławskiej edycji Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus 2020 (BuskerBus.com)

Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicach

Ale festiwal w tym roku będzie też szansą na spontaniczne włączenie się w artystyczne działania wszystkich utalentowanych amatorów. Wieczorny Kabaret BuskerBus w festiwalowym klubie zaprasza bowiem wszystkich do współuczestnictwa w zdarzeniach kreowanych przez performerów. Będzie można też porozmawiać z artystami i poznać tajniki ich pracy.

holderName

Pokazy uliczne odbywać się będą 1 i 2 września Rynku, w godzinach 13-22, natomiast na wieczorne spotkania organizatorzy zapraszają od godziny 22 do Starego Klasztoru przy ul.Purkyniego 1.

Toyota Supra - Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020 - prezentacja zwycięzcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName