Trwa ładowanie...

Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicach

To będą dwa dni pełne atrakcji. Centrum miasta zamieni się w wielką scenę dla artystów rozlicznych sztuk. XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus tym razem zagości we Wrocławiu nietypowo, bo w środku tygodnia.

Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicachWrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicachŹródło: Buskerbus.com
dmmh4he
dmmh4he

Zobaczymy mistrzów sztuki cyrkowej, kaskaderów, jednoosobowe teatry. Mnóstwo kolorowych, interesujących postaci pojawi się w Rynku i okolicach. Będzie Janna Wohlfarth z Niemiec, mistrzyni świata w jeździe na monocyklu, Collettivo Clown z Włoch, który nie porzuca swoich szczudeł, Hiszpan Miguel Rubio, który też patrzy na ludzi z wysokości, Mika Paprika z Portugalii, żonglujący wszystkim, co tylko znajdzie mu się pod ręką.

Wystąpią też rodzime gwiazdy sceny ulicznej - Mariusz Goli, gitarowy hit internetu, AryMan, najzdolniejszy polski iluzjonista, czy Krzysztof Czarski, który używa trzech plastikowych kijków do odgrywania bogatych historii i prowadzenia konstruktywnej rozmowy z widownią.

Widzowie na brak zabawnych i zadziwiających umiejętności i sprawności artystów narzekać nie będą. Mogą ewentualnie martwić się, że nie będą w stanie zobaczyć wszystkiego, bo równocześnie odbywających się prezentacji i występów zobaczyć po prostu się nie da.

Buskerbus to zawsze prawdziwe szaleństwo ulicznych sztuk. Tacy artyści potrafią grać dla przypadkowej publiczności - ich żywiołem jest improwizacja. I warto, jak obowiązuje tradycja ulicznych występów, nagrodzić ich wysiłek wrzuceniem grosza do kapelusza, koniecznie więc trzeba na tę okoliczność przygotować się, wypłacając parę banknotów z bankomatu i rozmieniając je na drobne.

Plakat wrocławskiej edycji Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus 2020 BuskerBus.com
Plakat wrocławskiej edycji Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus 2020Źródło: BuskerBus.com

Wrocław. BuskerBus 2020. Komicy, clowni, żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści na ulicach

Ale festiwal w tym roku będzie też szansą na spontaniczne włączenie się w artystyczne działania wszystkich utalentowanych amatorów. Wieczorny Kabaret BuskerBus w festiwalowym klubie zaprasza bowiem wszystkich do współuczestnictwa w zdarzeniach kreowanych przez performerów. Będzie można też porozmawiać z artystami i poznać tajniki ich pracy.

dmmh4he

Pokazy uliczne odbywać się będą 1 i 2 września Rynku, w godzinach 13-22, natomiast na wieczorne spotkania organizatorzy zapraszają od godziny 22 do Starego Klasztoru przy ul.Purkyniego 1.

Toyota Supra - Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020 - prezentacja zwycięzcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmmh4he
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmmh4he