Trwa ładowanie...
d1tqxg2

Wrocław. Bezpieczniej w okolicach Rynku. Nowe przejście dla pieszych

Skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Ruskiej w pobliżu Rynku jest jednym z najważniejszych we Wrocławiu. Od teraz bezpieczniej poczują się na nim piesi, którym do użytku oddano nowe przejście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Bezpieczniej w okolicach Rynku. Nowe przejście dla pieszych
Wrocław. Bezpieczniej w okolicach Rynku. Nowe przejście dla pieszych (Twitter.com)
d1tqxg2

Skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Ruskiej jest jednym z najbardziej obleganych przez wrocławian. Zlokalizowane tam przejścia dla pieszych codziennie pokonują tysiące wrocławian i turystów - w drodze do pracy czy też na Rynek, by zwiedzać serce Wrocławia. Od teraz będą oni mogli bezpieczniej pokonać kluczowy fragment trasy.

Wrocław. Bezpieczniej w okolicach Rynku. Nowe przejście dla pieszych

Na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Ruskiej oddano do dyspozycji mieszkańców Wrocławia nowe przejście dla pieszych, które pozwala w sposób bezpieczny i szybki pokonanie torowiska. Jest to o tyle ważne, że przez lata wiele osób przechodziło w tym miejscu "na dziko", ryzykując wpadnięcie pod nadjeżdżający tramwaj czy autobus.

d1tqxg2

Jako że nowe skrzyżowanie wyposażone zostało w sygnalizację świetlną, to odpada problem związany z niebezpiecznym wpadnięciem tuż pod koła pojazdu komunikacji miejskiej.

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Nowe przejście powstało w ramach projektu oficera pieszego, obejmującego wyznaczanie trzech dodatkowych przejść na ul. Grodzkiej (przy moście Uniwersyteckim), św. Mikołaja i właśnie ul. Ruskiej. Dwie pierwsze lokalizacje wykonano już w zeszłym roku.

d1tqxg2

"Program pieszy jest dla nas szczególnie ważny, bo dotyczy poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych użytkowników dróg" - napisał na Twitterze prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który przypomniał, że tylko w tym roku w stolicy Dolnego Śląska wytyczono kilkadziesiąt nowych przejść dla pieszych. Zwiększa to ich bezpieczeństwo w trakcie przemieszczania się po Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tqxg2

Podziel się opinią

Share
d1tqxg2
d1tqxg2