Trwa ładowanie...

Wrocław. Autostrada A4 ma się zmienić. Wybrano firmę, która opracuje projekt

Autostrada A4 na Dolnym Śląsku w najbliższych latach ma zmienić się nie do poznania. Zmiany obejmą nie tylko odcinek od Wrocławia do Legnicy, ale też od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. Właśnie wybrano firmę, która opracuje dokumentację projektową dla tego drugiego przedsięwzięcia.

Share
Wrocław. Autostrada A4 ma się zmienić. Wybrano firmę, która opracuje projekt
Wrocław. Autostrada A4 ma się zmienić. Wybrano firmę, która opracuje projektŹródło: Materiały prasowe, fot: GDDKiA
d3iualj

Autostrada A4 musi zostać poddana renowacji, bo jezdnia od lat nie radzi sobie z olbrzymim ruchem. Dość powiedzieć, że na odcinku z Wrocławia do Legnicy nie ma pasa awaryjnego, co przyczynia się do wielu zdarzeń drogowych i prowadzi do częstych zatorów na trasie. Dlatego GDDKiA planuje rozbudowę ok. 80-kilometrowego fragmentu trasy A4. Niedawno rozstrzygnięto przetarg ws. projektu przebudowy.

Wrocław. Autostrada A4 ma się zmienić. Wybrano firmę, która opracuje projekt

Na tym jednak nie koniec. Zmiany mają też objąć odcinek autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. Wrocławski oddział GDDKiA rozstrzygnął kolejny przetarg w tej sprawie i wiadomo, że za niemal 12 mln zł dokumentację dla tej inwestycji przygotuje Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów TRANSPROJEKT.

"Firma zadeklarowała wykonanie dokumentacji za kwotę ponad 11,7 mln zł" - podano w komunikacie GDDKiA.

d3iualj

"Piątki dla wszystkich". Reakcja szefa ZNP Sławomira Broniarza na propozycję dziennikarza WP

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej i programem funkcjonalno-użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (STEŚ-R).

Odcinek autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe liczy ok. 36 km. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przeanalizować różne warianty rozbudowy trasy A4 w tym miejscu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iualj

Podziel się opinią

Share
d3iualj
d3iualj