Trwa ładowanie...

Wrocław. ASP ma nowego rektora. Został nim prof. Wojciech Pukocz

Prof. Wojciech Pukocz został nowym rektorem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. - Przyszłość nie czeka, przyszłość zaczyna się już teraz - powiedział po wyborze rektor elekt.

Share
Wrocław. ASP ma nowego rektora. Został nim prof. Wojciech PukoczŹródło: ASP Wrocław
dp0gokh

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu to kolejna uczelnia w stolicy Dolnego Śląska, która wybrała nowego rektora. W głosowaniu Kolegium Elektorów najwięcej głosów zdobył prof. Wojciech Pukocz.

- Przyszłość nie czeka, przyszłość zaczyna się już teraz. Jako rektor Akademii Sztuk Pięknych, chciałbym zmienić uczelnię w taki sposób, aby z jednej strony odpowiadała na potrzeby współczesności, a z drugiej stała na straży ukonstytuowanych tradycją wartości i wysokich umiejętności warsztatowych - powiedział prof. Pukocz po wyborach.

Wrocław. Prof. Wojciech Pukocz nowym rektorem ASP

Jak stwierdził prof. Wojciech Pukocz, ważne jest dla niego integrowanie środowiska i utrzymywanie relacji opartych na poszanowaniu inności.

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

- Akademia jest instytucją demokratyczną i otwartą na eksperyment, doświadczanie i odkrywanie nowego. Chciałbym, aby tak pozostało. Zasadniczą kwestią w działaniu jest dla mnie element współpracy. W oparciu o współdziałanie i dobre relacje wykonalne stają się złożone zadania i osiągalne stają się wspólne cele. Także przeciwności i trudności są łatwiejsze do pokonania - zapewnił prof. Pukocz.

dp0gokh

Rektor elekt ASP zapowiedział współpracę ze wszystkimi środowiskami, bo tworzą oną jedną wspólnotę ASP, "dla której ważny jest rozwój naszej uczelni, budowanie jej prestiżu i stworzenie miejsca otwartego i twórczego".

Wrocław. Kim jest prof. Wojciech Pukocz

Prof. Wojciech Pukocz urodził się w 1970 roku w Mikołowie. Jest malarzem, rysownikiem, autorem instalacji i filmów. Dyplom z malarstwa uzyskał we wrocławskiej ASP w roku 1997 w pracowni prof. Stanisława Kortyki. W 2018 otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych.

Rektor elekt obecnie pracuje w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów i prowadzi Pracownię Mediów Elektronicznych oraz Multimediów. W roku 2012 objął funkcję dziekana Wydziału Malarstwa i Rzeźby macierzystej uczelni, a cztery lata później ponownie został wybrany na to stanowisko.

Za swoją aktywność i działania na rzecz ASP we Wrocławiu został trzykrotnie wyróżniony nagrodą rektora - w 2018 roku za całokształt dorobku artystycznego, a wcześniej w latach 2008 i 2012 za działalność organizacyjną na rzecz uczelni.

dp0gokh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dp0gokh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp0gokh
dp0gokh