Trwa ładowanie...
d1e9zb5

Wrocław. ASP ma nowego rektora. Został nim prof. Wojciech Pukocz

Prof. Wojciech Pukocz został nowym rektorem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. - Przyszłość nie czeka, przyszłość zaczyna się już teraz - powiedział po wyborze rektor elekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. ASP ma nowego rektora. Został nim prof. Wojciech Pukocz
Wrocław. ASP ma nowego rektora. Został nim prof. Wojciech Pukocz (ASP Wrocław)
d1e9zb5

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu to kolejna uczelnia w stolicy Dolnego Śląska, która wybrała nowego rektora. W głosowaniu Kolegium Elektorów najwięcej głosów zdobył prof. Wojciech Pukocz.

- Przyszłość nie czeka, przyszłość zaczyna się już teraz. Jako rektor Akademii Sztuk Pięknych, chciałbym zmienić uczelnię w taki sposób, aby z jednej strony odpowiadała na potrzeby współczesności, a z drugiej stała na straży ukonstytuowanych tradycją wartości i wysokich umiejętności warsztatowych - powiedział prof. Pukocz po wyborach.

Wrocław. Prof. Wojciech Pukocz nowym rektorem ASP

Jak stwierdził prof. Wojciech Pukocz, ważne jest dla niego integrowanie środowiska i utrzymywanie relacji opartych na poszanowaniu inności.

d1e9zb5

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

- Akademia jest instytucją demokratyczną i otwartą na eksperyment, doświadczanie i odkrywanie nowego. Chciałbym, aby tak pozostało. Zasadniczą kwestią w działaniu jest dla mnie element współpracy. W oparciu o współdziałanie i dobre relacje wykonalne stają się złożone zadania i osiągalne stają się wspólne cele. Także przeciwności i trudności są łatwiejsze do pokonania - zapewnił prof. Pukocz.

Rektor elekt ASP zapowiedział współpracę ze wszystkimi środowiskami, bo tworzą oną jedną wspólnotę ASP, "dla której ważny jest rozwój naszej uczelni, budowanie jej prestiżu i stworzenie miejsca otwartego i twórczego".

d1e9zb5

Wrocław. Kim jest prof. Wojciech Pukocz

Prof. Wojciech Pukocz urodził się w 1970 roku w Mikołowie. Jest malarzem, rysownikiem, autorem instalacji i filmów. Dyplom z malarstwa uzyskał we wrocławskiej ASP w roku 1997 w pracowni prof. Stanisława Kortyki. W 2018 otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych.

Rektor elekt obecnie pracuje w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów i prowadzi Pracownię Mediów Elektronicznych oraz Multimediów. W roku 2012 objął funkcję dziekana Wydziału Malarstwa i Rzeźby macierzystej uczelni, a cztery lata później ponownie został wybrany na to stanowisko.

Za swoją aktywność i działania na rzecz ASP we Wrocławiu został trzykrotnie wyróżniony nagrodą rektora - w 2018 roku za całokształt dorobku artystycznego, a wcześniej w latach 2008 i 2012 za działalność organizacyjną na rzecz uczelni.

Czytaj także: Wrocław. Wybory 2020. Trzaskowski wygrał z Dudą w stolicy Dolnego Śląska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1e9zb5

Podziel się opinią

Share

d1e9zb5

d1e9zb5