Trwa ładowanie...
d2bs0a0

Wałbrzych. Walka z dilerami narkotykowymi. 12 osób zatrzymanych

Policja w Wałbrzychu wypowiedziała wojnę przestępcom narkotykowym. W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze zatrzymali łącznie 12 osób, które odpowiedzą za posiadanie i sprzedaż środków psychotropowych oraz środków odurzających.
Share
Wałbrzych. Walka z dilerami narkotykowymi. 12 osób zatrzymanych
Wałbrzych. Walka z dilerami narkotykowymi. 12 osób zatrzymanychŹródło: Policja
d2bs0a0

Jak informuje wałbrzyska policja, ostatnie dni były niezwykle produktywne jeśli chodzi o walkę z przestępczością narkotykową. Udało się bowiem zatrzymać aż 12 osób, które podejrzewa się o posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających.

Wałbrzych. Walka z dilerami narkotykowymi. 12 osób zatrzymanych

Zaczęło się od zatrzymania 36-letniej mieszanki Wałbrzycha, która narkotyki ukrywała w swoim miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 150 porcji handlowych tego narkotyku. Istnieje zatem podejrzenie, że kobieta nie posiadała ich wyłącznie na swój użytek.

d2bs0a0

Z kolei w Czarnym Borze udało się zatrzymać 43-latka, który wpadł z narkotykami w postaci marihuany oraz amfetaminy. Na tym jednak nie koniec, bo mężczyzna w dwóch różnych mieszkaniach uprawniał konopie indyjskie.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Duda został zaprzysiężony. Posłowie opozycji nie wierzą w jego zmianę

- Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 15 łodyg w różnej fazie wzrostu oraz aparaturę do uprawy roślin i podręczną wagę. Zabezpieczono także mienie w postaci gotówki w kwocie 1400 złotych, przeznaczoną na poczet przyszłej kary - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

d2bs0a0

Marihuanę posiadał też 37-latek, który został zatrzymany przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu. - Następnie w toku wykonanych z mężczyzną czynności, funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu pięciokrotne dokonanie kradzieży elektronarzędzi w sklepach na terenie całego Dolnego Śląska, gdzie starty wyniosły ponad 4,5 tysiąca złotych - dodaje mł. asp. Pieprzycka.

Wałbrzych. Narkotyki w samochodzie

Kolejna osoba wpadła podczas przeszukania samochodu, którym podróżowało trzech mężczyzn. Kontrola pojazdu na ul. 11 listopada pozwoliła odkryć w nim amfetaminę, metamfetaminę i środki odurzające w postaci marihuany i środki psychotropowe w postaci amfetamin. Z zabezpieczonych substancji można było wykonać łącznie ponad 150 porcji handlowych tych narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali tez kilka kolejnych osób, które posiadały przy sobie głównie marihuanę. Łącznie z ulic Wałbrzycha udało się wyeliminować aż 12 osób, które miały do czynienia z narkotykami.

d2bs0a0

- Wobec wszystkich zatrzymanych zostały wykonane niezbędne czynności procesowe oraz zgromadzony został materiał dowodowy. Trzem z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a także za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym. Pozostałym osobom za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lata więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd - podsumowuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

Czytaj także: Wrocław. Straż Miejska poszukuje chętnych do pracy. Odzew jest znikomy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2bs0a0

Podziel się opinią

Share
d2bs0a0
d2bs0a0