Trwa ładowanie...
d37j3va

Rocznica Czarnego Poniedziałku. Happening na wrocławskim Rynku zamiast Marszu w Obronie Kobiet

3 października to trzecia rocznica Czarnego Poniedziałku, czyli strajku kobiet. W czwartek ulicami Wrocławia miał przejść Marsz w Obronie Kobiet. Zamiast tego organizatorki i organizatorzy zapraszają na happening "Nie głosuję na PiS".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czarny Poniedziałek" we Wrocławiu, 3 października 2016 r.
"Czarny Poniedziałek" we Wrocławiu, 3 października 2016 r. (PAP, Fot: PAP)
d37j3va

Wrocławscy działacze planowali, że Marsz w Obronie Kobiet rozpocznie się o godz. 16. Jego uczestnicy mieli spotkać się przy rondzie Powstańców Śląskich, a następnie przejść ulicami Powstańców Śląskich, Świdnicką i Rynkiem do Pręgierza. Organizatorzy zmienili jednak plany.

Zamiast marszu zapraszają w czwartek na happening "Nie głosuję na PiS". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17 przy pręgierzu na wrocławskim Rynku i potrwa około godziny. Aktywiści organizują spotkanie w centrum Wrocławia w trzecią rocznicę Czarnego Poniedziałku.

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zaapelowała w lokalnych mediach o udział w czwartkowym spotkaniu i udział w wyborach parlamentarnych.

d37j3va

- Niech tłumy kobiet przy urnach 13 października będą tak wielkie, jak były na naszych protestach 3 października 2016. Tak, to kobiety masowo głosują przeciw faszyzującym dyktatorom, bo to przeciw nam wytacza się pierwsze działa - mówiła Lempart w rozmowie z dziennikarzami.

- Tam się widzimy i obchodzimy w tym roku rocznicę Czarnego Poniedziałku, a 13 października 2019 niech będzie dla PiS Czarną Niedzielą. Zbieramy 100 powodów niegłosowania na PiS, wpisujemy je na specjalnie przygotowane szablony, robimy zdjęcia całej kolekcji i ślemy w świat - informuje współorganizatorka wydarzenia.

Źródło: tuwrocław.com

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37j3va

Borys Budka skopiował spot? "To była inspiracja"

Podziel się opinią

Share

d37j3va

d37j3va
d37j3va