Trwa ładowanie...

Pogoda. Wrocław. 22 lutego - wiosna w natarciu. Temperatura zbliży się do 20 st. C

Pogoda we Wrocławiu. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska czekali na taką aurę od dawna. Poniedziałek przypomni o nadchodzącej wiośnie, bo temperatura wyniesie ok. 10 st. C. Jeszcze cieplej będzie w środę i czwartek - na termometrach zobaczymy niemal 20 st. C.
Share
Pogoda. Wrocław. 22 lutego 2021 - wiosna w natarciu. Temperatura zbliży się do 20 st. C
Pogoda. Wrocław. 22 lutego 2021 - wiosna w natarciu. Temperatura zbliży się do 20 st. CŹródło: WP, Fot: Katarzyna Łapczyńska
d2o4j62

Pogoda we Wrocławiu. Najbliższe dni w stolicy Dolnego Śląska upłyną pod znakiem wiosennej aury. W poniedziałek wiosna będzie o sobie przypominać dość nieśmiało (9-10 st. C), ale już od wtorku zaatakuje ze zdwojoną siłą. W środę czy czwartek temperatura odczuwalna może sięgać 20 st. C.

Pogoda. Wrocław. 22 lutego 2021 - wiosna w natarciu. Temperatura zbliży się do 20 st. C

W poniedziałek, 22 lutego na termometrach we Wrocławiu zobaczymy 9 st. C, ale temperatura odczuwalna powinna być wyższa i powinna osiągnąć 12-13 st. C. W pierwszej części dnia wrocławianom dokuczać będzie wiatr, który osiągnie w porywach ponad 50 km/h. Później sytuacja się jednak uspokoi.

d2o4j62

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura we Wrocławiu spadnie do -1 st. C. Przymrozek będzie delikatny, ale kierowcy powinni uważać, bo miejscami może być ślisko.

Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

Wtorek, 23 lutego to ciąg dalszy ocieplenia. Temperatura we Wrocławiu poszybuje do 15 st. C, a odczuwalna będzie nieco wyższa (ok. 17 st. C). Osłabnie wiatr, który regularnie wiać będzie z prędkością do 15 km/h. Nie należy się już spodziewać tak mocnych podmuchów jak w poniedziałek.

d2o4j62

Środa i czwartek będą z kolei najcieplejszymi dniami we Wrocławiu w 2021 roku. Na termometrach zobaczymy po 17 st. C, a temperatura odczuwalna wyniesie nawet 20 st. C. Wpłynie na to m.in. wysokie nasłonecznienie oraz niezbyt silny wiatr.

Niestety, od piątku czeka nas pogorszenie aury - pojawi się deszcz, a i temperatura spadnie. W piątek na termometrach będzie już "tylko" 14 st. C, a przez weekend ok. 9-10 st. C. Synoptycy zapowiadają jednak, że w kolejnym tygodniu temperatura powinna oscylować w granicach 10-12 st. C. Jeśli ich założenia się potwierdzą, będziemy już bliżej wiosny, niż zimy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o4j62

Podziel się opinią

Share
d2o4j62
d2o4j62