Trwa ładowanie...
holderName

Oława. Odra z coraz wyższym poziomem wody. Droga zalana

Ciągłe opady deszczów na Dolnym Śląsku przynoszą efekty w postaci lokalnych podtopień. W sobotę zamknięto drogę z Oławy do Jelcza-Laskowic. Wszystko z powodu wylania wody w tym miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oława. Odra z coraz wyższym poziomem wody. Droga zalana
Oława. Odra z coraz wyższym poziomem wody. Droga zalana (WP, Fot: Łukasz Kuczera)
holderName

Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza Dolnoślązaków. Na początku tygodnia ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Podniósł się też poziom rzek w zupełnie innej części Dolnego Śląska - mianowicie w Oławie.

W sobotni poranek mieszkańcy Oławy i okolic odczuli skutki ciągłych opadów. Po godz. 7 zamknięto drogę w kierunku Jelcza-Laskowic. W tym miejscu wylała bowiem Odra i woda zalała jezdnię, uniemożliwiając bezpieczny przejazd samochodom.

Oława. Odra z coraz wyższym poziomem wody. Droga zalana

Ze względu na zalanie drogi z Oławy do Jelcza-Laskowic policja postanowiła wprowadzić objazdy. Nie wiadomo, jak długo potrwa taki stan. Wszystko uzależnione jest od sytuacji pogodowej - kolejne godziny mają bowiem przynieść dalsze opady, ale nie będą one już tak intensywne. Dlatego istnieje nadzieja, że poziom rzek na Dolnym Śląsku będzie opadać.

holderName

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Władze Oławy szacują, że poziom Odry w Oławie osiągnie w sobotę ok. 700-710 cm.

"Stan wody na wodowskazie Oława most na godz. 07:00 wynosił 696 cm. Przewidywany maksymalny poziom wody na rzece Odra planowany jest na 18.10.2020 r. godz. 10:00 ze stanem 702 cm. Prognozy meteorologiczne na najbliższe dni nie przewidują wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych" - poinformował starosta oławski

holderName

"Jednocześnie pragnę poinformować mieszkańców, że sytuacja jest stale monitorowana przez miejscowe władze, służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na obecną chwilę jest ona poważna jednak nie niebezpieczna. Z uwagi na długo utrzymujący się wysoki poziom wód istnieje ryzyko przesiąkania wałów. W trosce o bezpieczeństwo oraz nie utrudnianie pracy naszym służbom proszę o nie wykorzystywanie w tym czasie wałów przeciwpowodziowych na rzekach Odra i Oława do celów rekreacyjnych" - dodał starosta Zdzisław Brezdeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName