Trwa ładowanie...

Nowy Rok 2021. Policja podsumowuje swoje działania. Sylwester był spokojny

Sylwester 2020 był inny od wszystkich ze względu na obostrzenia wprowadzone w związku z koronawirusem. W Nowy Rok swoje działania podsumowała dolnośląska - noc sylwestrowa przebiegła spokojnie. Nie było poważniejszych zdarzeń z udziałem petard i fajerwerków.
Share
Nowy Rok 2021. Policja podsumowuje swoje działania. Sylwester był spokojny
Nowy Rok 2021. Policja podsumowuje swoje działania. Sylwester był spokojnyŹródło: Policja
d1skwnl

Sylwester 2020 różnił się od poprzednich z wielu względów. Koronawirus doprowadził do tego, że zakazano gromadzenia się większej liczby osób. Rząd początkowo planował nawet wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się, ale od tego pomysłu odstąpiono.

Mimo to, pojawiały się głosy, że policja będzie skrupulatnie sprawdzać kto i w jakim celu przemieszcza się w noc sylwestrową. W efekcie spora część obywateli zrezygnowała z hucznego imprezowania i przemieszczania się w Sylwestra. Ma to odbicie w policyjnych statystykach.

Nowy Rok 2021. Policja podsumowuje swoje działania. Sylwester był spokojny

Z danych zaprezentowanych przez policję wynika, że Dolnoślązacy przywitali Nowy Rok 2021 w sposób spokojny. Chociaż na ulicach pojawili się funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego oraz służb operacyjnych, to nie mieli oni zbyt wiele pracy.

d1skwnl

Taksówkarz w Zakopanem. Mówi, ile miał kursów w sylwestra

- By było bezpiecznie, od 31 grudnia do południa 1 stycznia nowego roku, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 1,5 tys. różnego rodzaju interwencji. Nie odnotowano także żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. Funkcjonariusze podczas służby ujawnili i zatrzymali łącznie 31 osób poszukiwanych - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

- Intensywną służbę pełnili także policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W ciągu omawianego okresu odnotowano zaledwie 8 wypadków. W zaistniałych zdarzeniach drogowych nikt nie zginął. Rannych zostało 11 osób - dodaje podkom. Jabłoński.

d1skwnl

W noc sylwestrową policjanci z Dolnego Śląska wyeliminowali z ruchu 35 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. W poprzednich latach te statystyki były wyższe, co jest najlepszym dowodem na to, że Nowy Rok 2021 był witany przez Dolnoślązaków skromniej niż zazwyczaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1skwnl

Podziel się opinią

Share
d1skwnl
d1skwnl