Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Dzień Migrantów. We Wrocławiu powstała książka z przepisami z całego świata. Można ją mieć za darmo

Międzynarodowy Dzień Migrantów został ustanowiony przez ONZ, by zwrócić uwagę na przestrzeganie praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich migrantów. Z tej okazji we Wrocławiu powstała specjalna książka kulinarna. Stworzyli ją wrocławscy migranci.

Międzynarodowy Dzień Migrantów. We Wrocławiu powstała książka z przepisami z całego świata. Można ją mieć za darmoMiędzynarodowy Dzień Migrantów. We Wrocławiu powstała książka z przepisami z całego świata. Można ją mieć za darmoŹródło: Materiały prasowe
d3m08cn
d3m08cn

Ze względu na Międzynarodowy Dzień Migrantów fundacja Go'n'Act po raz kolejny zaprosiła wrocławian i wrocławianki do poznania innych kultur poprzez kuchnie. Tym razem przygotowała specjalne wydawnictwo z przepisami z całego świata. Dostępne jest całkowicie za darmo.

Międzynarodowy Dzień Migrantów. We Wrocławiu powstała książka z przepisami z całego świata. Można ją mieć za darmo

- Po sukcesie ubiegłorocznej edycji międzykulturowego projektu towarzysko-kulinarnego "Poznajmy się od kuchni", polegającego na zapraszaniu się nawzajem na kolację lub wspólne gotowanie przez nieznajome osoby lub całe rodziny, planowaliśmy w tym roku zrobić to raz jeszcze - opowiada Magda Szymańska, prezes fundacji Go'n'Act.

- Jednak w roku 2020 przyszła pandemia i okazało się, że te kontakty trzeba ograniczać. Projekt w takim kształcie nie miał racji bytu. Chcieliśmy jednak znaleźć sposób, by spotkać się w innej formie, która pozwoli na budowanie dialogu, przełamywanie barier między nami. Tak powstał pomysł książki kulinarnej pisanej przez wrocławian-migrantów - dodaje Szymańska.

Zakaz przemieszczania się bezprawny? RPO wprost o wygranych w sądzie

W książce znajdują się wyłącznie wegetariańskie przepisy na dania rodem z Indii, Ukrainy, USA, Kanady, Syrii, Kenii, Izraela, Turcji i Tajlandii. To symbolicznie zaproszenie to międzykulturowego stołu, który dziś obecny jest we wrocławskich domach.

d3m08cn

- Wierzymy, że stwarzamy tym samym przestrzeń do wspólnego poznania się, budowania otwartości i wzajemnego zrozumienia - mówi Aleksandra Stachura, koordynatorka projektu.

- Zależy nam, żeby wrocławianie i wrocławianki, pomimo, że zamknięci w domach, pozostali na siebie otwarci, tak jak do tej pory. Do wspólnego gotowania zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci! Chcielibyśmy, by kugel jerozolimski, który zaprezentowała nam Danielle, stał się pretekstem do porozmawiania z dziećmi o judaizmie i innych religiach świata; kenijskie mahamri, które odkrywa przed nami Patrick - okazją do poznania różnorodności krajów Afryki; a syryjska wersja fasolki z ryżem proponowana przez Nahlę - inspiracją do rozmowy o współczesnych migracjach - podsumowuje Stachura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3m08cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m08cn